Pokrok nezastavíš. Nezbývá než se vydat cestou vyškolených specialistů, říká o nové inspekci Bergman z Centra služeb pro silniční dopravu

8. červen 2024

Ministerstvo dopravy chce zlepšit kontrolu kamionů a dalších nákladních vozidel. Zaměřit se přitom hodlá na jejich technický stav i dodržování váhových limitů. Doteď to bylo náplní práce Centra služeb pro silniční dopravu. Příspěvková organizace ministerstva dopravy se ale má nově změnit v Inspekci silniční dopravy. Inspektoři by měli mít víc pravomocí tak, aby mohly vozidla kontrolovat bez přítomnosti policie.

„Chce-li společnost držet krok při kontrole dodržování podmínek a pravidel rovné hospodářské soutěže v silniční dopravě s technickým pokrokem, nezbývá než se vydat cestou nasazení vyškolených a technologicky vybavených specialistů do systému denního výkonu kontrolní činnosti v oblasti podnikání v oboru silniční dopravy,“ říká náměstek kontrolního úseku Centra služeb pro silniční dopravu Pavel Bergman.

autoři: Vladimír Kroc , job
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.