Po dlouhé době mě nic nebolí a na závody se těším, říká před návratem do Světového poháru Sáblíková

9. únor 2023

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se vrací k závodění. Sedminásobná olympijská medailistka vyléčila zranění nohy a chystá se na Světový pohár v Polsku. Česká reprezentantka po téměř dvouměsíční pauze zaviněné zraněním vyhlíží návrat k závodům. Trojnásobná olympijská vítězka se na konci roku v Kanadě řízla bruslí do nohy a od poloviny prosince se léčila. Jak se momentálně cítí, prozradila v rozhovoru pro Radiožurnál Sport.

„Zdravotně jsem na tom dobře, žádná rýmička nebo něco takového se nekoná. Noha drží, vůbec mě neomezuje, můžu dělat úplně všechno. Jezdím na kole, na bruslích, chodím do posilovny a všechno je v pohodě. Jsem pozitivně naladěná, že mě po dlouhé době nic nebolí,“ těší Martinu Sáblíkovou, která ze zdravotních důvodů musela vynechat víc závodů, než původně chtěla.

Pětatřicetiletá reprezentantka si v této sezoně připsala jen čtyři starty ve Světovém poháru. Třetí díl seriálu vynechala úplně, ve čtvrtém nastoupila jen na pětikilometrové trati, aby se kvalifikovala na březnové mistrovství světa.

Čtěte také

Sáblíková nakonec vypustila i lednový kontinentální šampionát ve víceboji a trénovat znovu začala až po úplném zotavení.

„Strašně mě mrzí, že jsem toho letos moc neodzávodila. Bude to určité manko, protože každý závod je dobrý. Bohužel takový je sport a přišlo to v nepravou chvíli. Uvidíme po víkendu, jak na tom jsem.“

Sáblíkovou teď čekají závěrečné dva díly Světového poháru v Polsku. V Tomaszówě Mazowieckém by od pátku do neděle chtěla startovat na tratích 1500 a 3000 metrů. Příští týden stejné dějiště hostí finále Světového poháru.

Na začátku března bude následovat mistrovství světa na jednotlivých tratích v nizozemském Heerenveenu.

„Dlouho jsem nestartovala, takže nevím, co od toho mám očekávat. Doufám, že na mistrovství světa bude forma nejlepší. Těžko říct, jak se to bude odvíjet po tom, co mám všechno za sebou. Je to poolympijská sezona a doufám, že do dalších let to bude lepší,“ přeje si česká rychlobruslařka Martina Sáblíková.

autoři: Lukáš Michalík , rej
Spustit audio

Související