Paměť místa a místo paměti. Památník v Letech u Písku nabízí návštěvníkům dvě expozice, říká ředitelka Muzea romské kultury

12. květen 2024

Připomínat památku vězněných a informovat o dopadu nacistické genocidy na romskou komunitu v Česku – to je podle Muzea romské kultury smysl Památníku holokaustu Romů a Sintů v Letech u Písku. Dnes si ho můžou úplně poprvé prohlédnout návštěvníci. „Očekáváme zájem škol. Ještě před otevřením památníků už jsme realizovali akce pro zájemce a školy,“ popisuje ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová.

autoři: Štěpán Pokorný , fos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.