Organizace Post Bellum chystá aplikaci s rozšířenou realitou. Nabídne články z Magazínu Paměti národa i přehled výstav

30. červenec 2020

Každý týden v sobotu můžete na Radiožurnálu poslouchat Příběhy 20. století, které pro vás připravuje tým okolo Mikuláše Kroupy a organizace Post Bellum. Brzy byste tyto příběhy pamětníků mohli najít i v nové mobilní aplikaci, na kterou Post Bellum vybralo peníze v crowdfundingové kampani.

V nové aplikaci najdete články z Magazínu Paměti národa, který organizace spustila loni v lednu společně s novými stránkami, a nabídne i přehled různých výstav po celé České republice.

„To nejdůležitější, co aplikace umožní, je využití rozšířené reality na našich výstavách, což se velice osvědčilo,“ tvrdí šéfredaktorka Magazínu Paměti národa Markéta Reszczynská.

Aplikace by měla fungovat od podzimu letošního roku, protože organizace Post Bellum dosáhla v crowdfundingové sbírce cílové částky, aby mohla spustit její vývoj.

„Vybrali jsme něco přes 900 tisíc korun, cílová částka byla 700 tisíc. Peníze navíc bychom chtěli využít při tvorbě obsahu,“ doplňuje Markéta Reszczynská. Kampaň poběží ještě necelý týden.

Historie 20. století zajímá i mladé lidi

Rozšířenou realitu Post Bellum využilo hlavně na výstavě Střípky revoluce, se kterou objíždělo školy. Žáci si díky telefonu a výstavním panelům mohli pustit videa s příběhy pamětníků a odbojářů z dob totalitní vlády komunistické strany.

„Ze statistik vidíme, že naší největší čtenářskou skupinou jsou lidé mezi 25 a 40 lety. Od nich také vzešel ten impuls, zda spustíme aplikaci, která by jednoduše nabízela náš obsah,“ doplňuje šéfredaktorka Magazínu Paměti národa.

autoři: Jiří Chum , vla
Spustit audio

Související