Ondřej Vetchý

6. prosinec 2011

Jeho dceru znásilnili a zabili, tak vzal spravedlnost do vlastních rukou. Nelekejte se – nejde o autentický příběh Ondřeje Vetchého, nýbrž o děj jednoho z nejnovějších českých filmů Vendeta, v němž právě úspěšný herec ztvárnil hlavní roli. Především na Vendetu se jej ptal moderátor Jiří Chum.

Silný film o zoufalé pomstě zoufalého otce, kterému tři čtrnáctiletí kluci znásilnili a zabili dceru. To je Vendeta, nový český thriller, na nějž se snášejí jak obdivné kritiky vychvalující jeho v Česku netradiční žánrové pojetí, představitele hlavní role i práci s kamerou, ale i odmítavé komentáře kritizující často strojenost představitelů dětských rolí nebo zkratkovitost v ději.

„Do situace, v níž se nachází filmový otec, se může dostat člověk i v reálu. Svět kolem nás je takový, stejně jako lidé jsou takoví,“ domnívá se Ondřej Vetchý. „Demokracie, v níž žijeme, má navíc spoustu trhlin. Jednou z nich je, že trestní zodpovědnost se netýká dětí, jimž je méně než 15 let.“

Bezmoci tváří v tvář zločinu spáchanému na jeho nejbližších čelí hlavní postava Vendety po svém. Tam, kde se ke slovu nemůže dostat justice, bere spravedlnost do vlastních rukou. Možná i proto jde o tak silný film. „V případě Vendety jsem se jako herec několikrát dostal do situací, které jsem si neuměl intelektuálně představit. Byl jsem vyděšen, jak daleko dokáže člověk zajít, jak silné emoce může film vyvolat,“ přiznává se herec.

Ondřej Vetchý ve studiu Radiožurnálu

Vendeta nebyla jediným tématem, kolem něhož se rozhovor Jiřího Chuma s Ondřejem Vetchým točil. Jak se mu hrálo v populárním seriálu a následně i filmu Okresní přebor? Jak se mu hraje v pohádkách? A v čem všem mu pomáhá sport?

Záznam celého rozhovoru s Ondřejem Vetchým a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.

autor: als
Spustit audio