Od 1. října poběží na Radiožurnálu pořad Nejisté sezóny. Zdeněk Svěrák v něm čte ze svého deníku

27. září 2023

Od založení Divadla Járy Cimrmana v 60. letech si Zdeněk Svěrák píše deník, nebo spíše kroniku událostí. Unikátní vzpomínky poslouchejte každou říjnovou neděli po 17. hodině na Radiožurnálu, v aplikaci mujRozhlas nebo ve všech podcastových aplikacích.

Lehce zažloutlý deník nadepsaný Dějiny DJC zatím četl jen Ladislav Smoljak. O jeho existenci neví ani většina členů Divadla Járy Cimrmana. Zdeněk Svěrák ho teď nejen odtajnil, ale taky exkluzivně celý načetl pro Radiožurnál.

Od neděle 1. října bude k poslechu podcastová série Nejisté sezóny, ve které ze soukromých zápisků o Divadle Járy Cimrmana čte jejich autor Zdeněk Svěrák. Proč se rozešli Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak s Jiřím Šebánkem? Jak se vytvářela postava Járy Cimrmana? A které hry vznikly jako první?

Poslouchejte od neděle na Radiožurnálu, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.

autoři: Zdeněk Svěrák , agf
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.