O terorismu a protiterorismu s Jiřím Langem

18. březen 2004
O kom se mluví

Od mikrofonu přeje dobrý poslech Jan Pokorný, hostem je ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang. Vítejte v Radiožurnálu. Pane řediteli, zatím vaši lidé říkají: není důvod k neklidu. Je myslitelné, aby třeba z vašich úst někdy veřejnost slyšela, že jste situací zneklidněni a že ji varujete? Je to vůbec možné, aby to řekl ředitel BIS?

Host (Jiří Lang): Dobrý den. Tak možné to jistě je, já doufám, že to nebudu říkat brzo, protože to už bude vážný důvod, ale obecně bych rozlišoval dvě věci. My říkáme, že v současné době nemáme žádnou konkrétní informaci, že se chystá v České republice vzhledem k terorismu něco špatného nebo hrozného, to ovšem neznamená, že je Česká republika nějakým ostrůvkem klidu v rozbouřeném moři. Není.

Moderátor (Jan Pokorný): V tuhle chvíli přes Český rozhlas mluvíte s veřejností. Máte něco na srdci, před kým a před čím byste ji chtěl varovat a nebo co byste ji chtěl zejména vzkázat?

Host (Jiří Lang): No tak v první řadě bych chtěl vzkázat veřejnosti, že naše služba je tady od toho, aby těmto rizikům čelila a aby nám věřila, že děláme vše, co umíme. To, co umíme, to už s tím se chlubit jaksi nebudeme a samozřejmě my se svým způsobem bez spolupráce s veřejností neobejdeme, protože veřejnost, zvlášť někteří občané mají informace, které pro nás mohou být velice cenné, třeba i v oblasti terorismu.

Moderátor (Jan Pokorný): Takoví lidé u nás žijí, že mohou být pro BIS cennými zdroji informací o terorismu?

Host (Jiří Lang): Takových lidí je tady celá řada.

Moderátor (Jan Pokorný): To znamená, že tu není tak úplně bezpečno z logiky vaší odpovědi?

Host (Jiří Lang): Vy nesmíte vycházet z toho, že ten, kdo nám říká něco o terorismu zároveň je terorista. Zkrátka má informaci, kterou potřebujeme.

Moderátor (Jan Pokorný): Dobře, tudíž rozumím tomu, že něco ví o někom nebo o něčem, co má blízko k tomuto fenoménu.

Host (Jiří Lang): Ano, může to být ...

Moderátor (Jan Pokorný): Takoví lidé u nás tedy žijí?

Host (Jiří Lang): Ano, takoví lidé u nás žijí.

Moderátor (Jan Pokorný): Kde se tady berou? Jsou to čeští občané, cizinci spíš?

Host (Jiří Lang): Jsou to občané tohoto státu, jsou to i cizinci, je to kdokoli, kdo je na území České republiky.

Moderátor (Jan Pokorný): Takže už jste pracovali na osobě podezřelé z blízkosti k teroristické činnosti?

Host (Jiří Lang): Ano, pracovali.

Moderátor (Jan Pokorný): Konkrétní věci asi od vás neuslyšíme, to bych byl naivnější, než jsem.

Host (Jiří Lang): To neuslyšíte, jistě.

Moderátor (Jan Pokorný): Když postavíme, pane řediteli Langu, vedle sebe dva teroristické útoky, ten 11. září proti cílům ve Spojených států a letos z 11. března v Madridu. Jakoby tajné služby neměly informace, které by byly varováním a mohly vést k dostatečným preventivním opatřením. Myslíte si, že je to tak?

Host (Jiří Lang): No, já těžko mohu hodnotit práci amerických kolegů nebo kolegů z jiných zemí, španělských, ale, v tom 11. září amerických, ale myslím si, že jaksi informace, informací je většinou poměrně dost, problém je je správně vyhodnotit. Já samozřejmě nevím, jaké informace byly k dispozici, jak byly vyhodnoceny, ale věřte, je to poměrně komplikovaná záležitost.

Moderátor (Jan Pokorný): I po minulém čtvrtku se jako jedno z témat otevírá debata o roli tajných služeb v demokratických státech ohrožených terorismem. Spíš vám to vadí?

Host (Jiří Lang): Ne, nám ta diskuse nevadí, nepřekáží.

Moderátor (Jan Pokorný): Co si od ní slibujete?

Host (Jiří Lang): No tak víte, já mám takový tříbodový scénář. Hovoří se o tom, že riziko terorismu je hlavním tématem a mottem pro činnost služeb. Jestli tohle to platí, tak potom i před naší službou stojí povinnost zabránit nebo eliminovat podobné činny v České republice nebo alespoň udělat vše pro to, aby k nim nedocházelo. A jestliže platí tedy to druhé tvrzení, tak potom musíme umět na eliminaci toho rizika jaksi přijmout potřebná opatření a ta jsou různá, operativní, legislativní, to znamená ta snaha jaksi zavést diskusi na téma posílení, neposílení, zákona, nezákona, je o tom, že zkrátka na problém, který před námi stojí, hledáme adekvátní reakci.

Moderátor (Jan Pokorný): Ta debata má ale, tuším, dva póly. Jeden, který volá po posílení pravomocí bezpečnostních služeb a druhý, který kritizuje, že služby selhaly. Jak se na to díváte vy?

Host (Jiří Lang): No, to je příliš obecná otázka, ptejte se mě na to třeba, co naše služba?

Moderátor (Jan Pokorný): Co naše služba?

Host (Jiří Lang): My jsme zaplaťpánbůh nečelili...

Moderátor (Jan Pokorný): Neměla ještě důvod selhat.

Host (Jiří Lang): ... tomuto útoku. Víte, to odsouzení je pro mě rychlá záležitost, ale vždy platí to, že každý by na svém místě a my na tom svém místě, měl udělat svoji práci dobře a kvalitně, je to naše povinnost.

Moderátor (Jan Pokorný): V čem je podle vás ve vaší práci možné vidět ještě víc prostoru k její větší efektivitě? Ještě ve větších, nebo takhle, ve zmenšení těch omezení, které mají dosud legislativně tajné služby?

Host (Jiří Lang): Já bych neřekl, že je potřeba nějak zásadně posilovat pravomoci služeb, my jsme v situaci, kdy jsme kupodivu o některé pravomoci přišli v průběhu legislativního procesu, tak bychom rádi měli aspoň ty, které jsme měli před pěti lety, nicméně je potřeba říci, že každá ta výzva, každý ten problém zkrátka žádá nějaké řešení a když třeba jenom, konkrétní případ - kdo co věděl před 10 lety o mobilních telefonech.

Moderátor (Jan Pokorný): Rozvoj informačních a komunikačních technologií jde dopředu nebývalým krokem. Stíháte ho? Stačíte mu?

Host (Jiří Lang): No, to je otázka, které se vyhnu, ale řekl bych, rád bych ho stíhal aspoň legislativně.

Moderátor (Jan Pokorný): Proč se ji vyhýbáte?

Host (Jiří Lang): No tak já samozřejmě nechci sdělovat potencionálním jaksi cílům naší činnosti co umíme a co neumíme.

Moderátor (Jan Pokorný): Rozumím. Probíhá diskuse o přijetí, kdybychom tuhle pasáž shrnuli, takzvaného protiteroristického zákona. Ministr vnitra Stanislav Gross říká, že už měsíc se tím jeho lidé zabývají. Co že tak najednou, nebo proč až teď? Nebo proč byl několik let klid a teď zase najednou?

Host (Jiří Lang): No já si myslím, že to je pro veřejnost najednou, různé debaty na různých úrovních se samozřejmě už vedly zejména po 11. září a ty debaty vycházely ze zkušeností ostatních zemí v Evropě, ve světě, které podobný zákon přijaly. Já si myslím, že vždycky je efektivní poučit se třeba od sousedů, je to levné, podívat se, co naspali oni a možná některé věci aplikovat u nás, protože ten problém je jeden a způsob jak mu čelit není rozdílný.

Moderátor (Jan Pokorný): Kam pohlížíte pro inspiraci? Do Německa?

Host (Jiří Lang): Třeba do Německa ...

Moderátor (Jan Pokorný): V čem by mohla být jejich zákonná úprava nebo zákonná úprava pro jejich tajné služby pro nás inspirativní?

Host (Jiří Lang): Víte, ono se nedá jednoznačně převzít nic, co bylo uděláno venku, protože jiný právní rámec je u nás, jiný v Německu a jiné podmínky pro činnost služeb, ale myslím si, že je potřeba dát na stůl vzory, podrobit nějaké debatě a poté se rozhodnout, jestli ten zákon je nebo není potřeba.

Moderátor (Jan Pokorný): Co si má běžný člověk představit pod pojmem protiteroristický zákon v českých podmínkách?

Host (Jiří Lang): No, ten by si měl představit asi tolik, že pakliže nastává nějaká krize a příprava útoku nebo situace před ním, během něho jaksi vždycky vyžaduje nějakou rychlou reakci ze strany státu, vyžaduje něco udělat rychle bez nějakých příliš velkých jaksi rozpaků a očekávání a o tom to je. Vezměme si třeba situaci, kdy budete vědět, že je někde nějaká nálož, odpaluje se mobilním telefonem a vy nebudete schopni jaksi tu oblast zrušit tak, aby tam ten mobilní telefon nefungoval. Nechtěl bych být v roli pyrotechnika, kdybych šel takovou nálož jaksi likvidovat.

Moderátor (Jan Pokorný): Co byste tedy potřebovali od provozovatelů mobilních sítí?

Host (Jiří Lang): My musíme začít jinde a to je u té legislativy. Nejdřív musí být schválena nějaká norma, která bude říkat, co se dělá v jakých situacích a prosím pěkně, to nepotřebuje BIS. BIS nemá žádné výkonné pravomoci, ona nechce nic vypínat, ale ona chce zkrátka v případě, že má takové poznatky a předá je jaksi tam, kam je má předat ...

Moderátor (Jan Pokorný): Nějaké třeba autorizované osobě, která by měla tu pravomoc...

Host (Jiří Lang): Třeba policii.

Moderátor (Jan Pokorný): ... zavolat někomu nebo všem třem operátorům a řeknete, vypněte nám tedy oblast nad tou částí města.

Host (Jiří Lang): Tak. Například v této jednotlivé věci a není to jenom o telefonech, samozřejmě.

Moderátor (Jan Pokorný): Když ale mluvíme třeba o provozovatelích mobilních sítí, tak jsem četl, že pro vás by bylo také cenné nejenom to, že zjistíte telefonní číslo, jemuž se třeba volá, ale že byste potřebovali vědět i adresu a osobní data toho volaného? To se zase ochránci osobních údajů budou trochu šponovat.

Host (Jiří Lang): Ale tak každý má svoji práci. Ochránci údajů chrání data, my se snažíme zjistit určitá data o osobách, které jsou, které dělají nepěkné věci, ale zase použiju příkladu. Tak si představte, že budete vědět, že nějaká osoba XY zkrátka chce něco nepěkného dělat, má telefonní číslo to a to a to a tak ji hledáme, tu osobu, hledá ji policie, hledáme ji my, každý tak, jak má ze zákona možnost. Není náhodou jednoduché potom se poptat po tom telefonu a identifikovat ho pomocí něho třeba? Myslím si, že by to stálo za zachráněné životy.

Moderátor (Jan Pokorný): Já tedy nejsem žádný terorista, ale zase když někdo použije takovou tu dočasnou kartu na telefon, tak stejně nikdo nezjistí nic, nebo ano?

Host (Jiří Lang): To nechám bez komentáře...

Moderátor (Jan Pokorný): Když se bavíme o těchto tématech, tak vždy se tam dodává. jestli se souhlasem soudu nebo až s následným souhlasem soudu a nebo bez souhlasu soudu.

Host (Jiří Lang): Víte, současná praxe je taková, že my můžeme nasadit odposlech v případě, že tedy o tom rozhodnou oprávnění soudci Vrchního soudu. To znamená, že je to nějaká procedura, sepsání žádosti, kontaktu se soudcem, jeho rozhodnutí, návrat, realizace vlastního odposlechu.

Moderátor (Jan Pokorný): Není to moc operativní?

Host (Jiří Lang): Není to operativní, je to v řádech hodin. Představme si třeba v noci, já nevím tuto situaci musíme řešit a musíme toho soudce vzbudit, musíme ho najít, poslat pro něj auto, on musí do úřadu, já musím do úřadu podepsat takovou žádost, to znamená není to operativní. Na druhou stranu jaksi zase pracujeme v podmínkách, které jsou nám dány a vracím se k tomu, co jsem říkal před tím, na problém, který před nám stojí, to je problém terorismu. Není nový, ale je velmi aktuální a je velmi živý, zkrátka potřebujeme řešení, které možná se v současné legislativě jaksi nenachází.

Moderátor (Jan Pokorný): Vy jste toho názoru, že nějaká nová norma, pokud by měla být přijata, by potřebovala mít širokou politickou shodu. V téhle souvislosti jak se díváte na politickou diskusi na toto téma? Má podle vás znaky produktivního dialogu?

Host (Jiří Lang): No tak jistě po mě jako po státním úředníkovi nechcete, abych tady hodnotil činnost politiků.

Moderátor (Jan Pokorný): Zkouším to, pane řediteli.

Host (Jiří Lang): Mojí povinností je jim dát všechny informace pro to, aby se mohli kvalifikovaně rozhodnout, pak to je jejich zodpovědnost.

Moderátor (Jan Pokorný): Co si představit pod pojmem, který razí třeba předseda sněmovní komise pro kontrolu BIS, když mluví o takzvané absolutní kontrole bezpečnostních služeb?

Host (Jiří Lang): Ono je potřeba si říci jaksi, co to ta absolutní kontrola je.

Moderátor (Jan Pokorný): Na to se ptám.

Host (Jiří Lang): Já samozřejmě s panem Klasem na toto téma vedu diskusi a jaksi kontrolu vítám a možná to zní trochu falešně, ale je to pravda, protože ona není vždycky jenom negativní, má i pozitivní výsledek. Jednak může říct, že naše služba jednala správně, třeba tento kontrolní orgán. A co je absolutní, já třeba jsem, si neumím přestavit, že bych kontrolnímu orgánu říkal, tak tu informaci mi řekl tento člověk.

Moderátor (Jan Pokorný): To znamená, kdybychom to nějak pojmenovali, asi byste nerad, aby třeba poslanci z toho patřičného výboru branně-bezpečnostního nebo z komise nahlíželi do otevřených rozpracovávaných svazků.

Host (Jiří Lang): Víte, ta věc je asi v té poloze, že jaksi pakliže někdo má právo nahlížet třeba do rozpracovaných akcí, tak také musí mít určitou zodpovědnost. Já jsem jaksi z hlediska zákona zodpovědný když vyzradím nějaké skutečnosti tak budu tvrdě postihnut. Já bych byl velmi rád, aby ten, kdo bude mít podobnou pravomoc jako já, byl postihnut stejně.

Moderátor (Jan Pokorný): Má podle vás, pane řediteli BIS Langu, cenu zvyšovat bezpečnostní opatření vzápětí po teroristických útocích, když teroristé zřejmě nemají kam spěchat, patrně si říkají, že to je právě to, co chtěli, vnést, nejistotu, pochyby, strach?

Host (Jiří Lang): Víte, jsou, řekl bych, takové dva hlavní směry. Pro naši službu samotná událost teď naposledy v Madridu byla jistě impulsem a vedla nás jaksi k větší bdělosti, ale naše práce je před těmito útoky, kdybych to řekl možná trošku natvrdo, jak se říká, tak my pracujeme tak, jako kdyby ten útok měl být v tuto chvíli.

Moderátor (Jan Pokorný): Jak se chystáte na akce, které skýtají jistá rizika, kdy na jednom místě bude víc lidí a rozumím, že mi neřeknete všechno. Například na Mistrovství světa v hokeji?

Host (Jiří Lang): Tak Mistrovství světa v hokeji je událost, kde bude skutečně hodně lidí pohromadě a děláme všechno pro to, abychom těm, té situaci, té teoretická výzvě mohli čelit. Máme zpracované různé prognózy vývoje situace nejenom k Mistrovství světa, ale i obecně, ty neustále aktualizujeme a porovnáváme se situací, která je ve světě i u nás. A jaksi navrhujeme řešení tak, aby tato rizika byla eliminována.

Moderátor (Jan Pokorný): Nechystáte se třeba infiltrovat naše reprezentační družstvo z bezpečnostních důvodů?

Host (Jiří Lang): Tak je to podnětný návrh, tak nevím.

Moderátor (Jan Pokorný): Omlouvám se za nejapný žert. Co bude pro vaší službu, pane řediteli, znamenat vstup České republiky do Evropské unie po 1. květnu tohoto roku?

Host (Jiří Lang): Tak jednou ze základních jaksi výhod, které máme, je to, že máme velmi efektivní a dobrou mezinárodní spolupráci, to znamená dostáváme informace od partnerů a naopak zase my musíme ty informace dávat jim. To znamená pro samotný vstup do Evropské unie pro nás neznamená žádné zlepšení nebo zhoršení zpravodajské situace nebo těch možností. Ta spolupráce už je dlouholetá a myslím si, že je jedním jaksi ze zásadních pilířů naší jistoty, že budeme schopni si s problémy poradit.

Moderátor (Jan Pokorný): Myslíte si, že do budoucna hypoteticky zůstane pouze u té spolupráce v tom rámci, ve kterém je třeba teď a nebo by měla vzniknout nějaká unijní rozvědka a kontrarozvědka?

Host (Jiří Lang): No, to není otázka vůbec pro mě. To je otázka spíš po politiky.

Moderátor (Jan Pokorný): Ten v tuto chvíli tu nesedí.

Host (Jiří Lang): Ano, ale já bych v tuto chvíli se vrátil zpátky do České republiky, jaksi diskutujeme o problému jednoho elementárního zákona a vy se mě ptáte něco mezi Marsem a další planetou vesmíru. Víte, ať už vznikne cokoli, tak já bych byl rád, aby to bylo produktivní, to znamená, jo, třeba kdybych o tom hypoteticky uvažoval a ta diskuse taková není, aby tedy někdo řekl, co to bude mít za klady a zápory.

Moderátor (Jan Pokorný): Pro váš klid vězte, že to byla poslední otázka dnešního rozhovoru O kom se mluví, kde byl hostem ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang. Děkuji za váš čas, nashledanou.

Host (Jiří Lang): Také děkuji, nashledanou.

Moderátor (Jan Pokorný): Hostem rozhovoru O kom se mluví byl ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang. 221 552 155 a 221 552 255 to jsou telefonní čísla, na nichž čekáme vaše názory. Dobrý den, máte slovo.

Telefonický názor: Dobrý den, Kubíček, Prachatice. Já bych se nevyjádřil, nechtěl vyjádřit ani tak k osobě šéfa Bezpečnostní služby, ale spíš k celkové situaci. Já totiž, je totiž vysloveně nemožné, aby byla zaručena samozřejmě absolutní bezpečnost. Mě spíš, v čem se já cítím osobně ohorženej je to, že nám tady ještě z minulého režimu zbyla spousta lidí, kteří jsou ochotni kdykoli s kýmkoli kolaborovat. Člověk to slyší, ty názory o tom "v minulým režimu bylo líp" a tak dále. To znamená, všichni budou hájit názor čím hůř, tím líp, aby se jim dostalo pravdy. Ještě se nám tu pořád potuluje dosti lidí, kteří by byli schopni ne přímo spáchat atentát, ale podat příslušným atentátníkům informace a tak dále a tak dále, všechny tyhlety věci. Takže já se skutečně cítím ohorženej. Děkuju.

Moderátor (Jan Pokorný): Dobře děkujeme za názor, hezký den. Halo, vítejte.

Telefonický názor: Dobrý den. Krečmer.

Moderátor (Jan Pokorný): Vítejte máte slovo.

Telefonický názor: No, já bych chtěl jenom vlastně jenom několik poznámek. Já jsem neslyšel váš rozhovor od úplného začátku, ale v zásadě mám pocit, že pan ředitel opět nezmínil to, že ta služba má jakýsi vnitřní rezervy a vlastně kromě tý kontrolní funkce vlastně to nejdůležitější je, že vlastně neprochází jakýmsi vnějším auditem tý výkonnosti, jo. To znamená, že já už jsem to včera zmiňoval v rozhovoru s panem Šubertem, že to že není dostatečně ohlídána profesionalita těch nových nastupujících v uvozovkách agentů, pracovníků služby, nezaručuje, že ten výsledek v těch normativech práce, což je z našeho pohledu vlastně velmi paušální vlastně řečeno, zůstane natolik kvalitních, a to je to vlastně nejpodstatnější. My vlastně nevidíme, nakolik ta služba opravdu kvalifikovaně pracuje, a to je to nejpodstatnější, tak to je jenom ten můj názor drobnej. Děkuji, nashledanou.

Moderátor (Jan Pokorný): Děkujeme za postřeh, hezký den. Další prosím.

Telefonický názor: Dobrý den, tu je posluchač z Ostravy, nebudu jméno, vy to můžete zjistit, já tak jenom poslouchal ,co se týče bezpečnosti...

Moderátor (Jan Pokorný): Ale promiňte, já to nemůžu zjistit.

Telefonický názor: Ale no tak to je jedno, je tu posluchač z Ostravy.

Moderátor (Jan Pokorný): Není to tak úplně jedno.

Telefonický názor: No to je fuk naprosto. Poslouchejte, já jenom co se týče bezpečnostních služeb a vůbec bezpečnosti státu. To se pořád točí jak na kafemlýnku, prostě jak se bezpečnostní služby starají, jak je zajištěna bezpečnost. Bezpečnost mají zajištěni akorát ti páni poslanci a ti pohlaváři na čele s ministrem zahraničí a tihle, ale jinak když se podíváte na televizi, kde se bezdomovec dostane až do letadla, to je výsměch tomu všemu, to je kašpařina a šaškárna a nic jiného. Tyto jsou zbytečně vyhozené peníze do luftu, to je první věc. A za druhé, kdybychom se nemontovali do čeho nemáme, tak se nemusíme starat o naši bezpečnost takovou, jak to, navíc dneska se tvrdí, jak je všecko postaráno, kolik je policajtů v terénu, ukazují to jasně záběry v televizij že ho nepotkáte. Je to zbytečné tohle to, je to bezpředmětná debata, zbytečně berou za to prachy. Nashledanou.

Moderátor (Jan Pokorný): Nashledanou, hezký den na Ostravsko. Připomínám, že posloucháte pořad O kom se mluví, hostem byl ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang a ještě v tuto chvíli na telefonních číslech 221 552 155 a 221 552 255 můžeme naslouchat vašim názorům. Například tomu, který uslyšíme teď. Dobrý den.

Telefonický názor: Dobrý den, zdravím všechny posluchače, zdravím všechny v rozhlase. Já bych ...

Moderátor (Jan Pokorný): Pardon, představíte se nám prosím?

Telefonický názor: Ano, Václav Antonín, Milovice u Mikulova. Já bych chtěl ...

Moderátor (Jan Pokorný): Pojďme se domluvit, že tomuhle telefonátu z technických důvodů nerozumíme a poprosit druhého telefonujícího posluchače, aby řekl, co si myslí. Dobrý den, máte slovo.

Telefonický názor: Dobrý den přeju, tady je Čermák. Já myslím, že takovouhle bezpečnostní službu, která není schopna zajistit stát proti rozkrádání, vykrádání a likvidování, to opravdu je trošku slabá bezpečnostní služba. Nevím, za co tam ty lidi berou peníze, když přihlížej tomu, jak se tady tuneluje ze všech stran a nejsou schopni prostě informovat ty složky, které by to uměly jako řešit a dávat tomu podněty. Nashledanou, děkuju.

Moderátor (Jan Pokorný): Díky za názor, hezký den. A poslední telefonický ohlas. Vítejte jste ve vysílání.

Telefonický názor: Dobrý den, Kučera Praha.

Moderátor (Jan Pokorný): Dobrý den, pane Kučero.

Telefonický názor: Já bych vám chtěl říct takhle, když někdo opravdu chce, aby to bouchlo, tak to opravdu skutečně bouchne. A kdyby tam byl třeba Pán Bůh, tak tomu opravdu nezabrání, ale jinak panu Langovi moc fandím a ať se to opravdu nikde už na světě nikdy nestane. Děkuju vám, nashledanou.

Moderátor (Jan Pokorný): Děkujeme za váš telefonický příspěvek do dnešního vydání pořadu O kom se mluví, kde byl hostem ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang.

Autorizovaným pořizovatelem elektronického přepisu pořadů Českého rozhlasu je ANOPRESS IT, a.s. Texty neprocházejí korekturou.

autor: jap
Spustit audio

Více z pořadu