Povodně 2024: Jaká je situace v zasažených městech a obcích a jak teď postupovat?
Naše pomoc bude záležet na potřebách regionů. Nyní se zaměřujeme na finanční a technickou podporu, říká koordinátor Charity
16. září 2024
Charita ČR aktuálně pořádá sbírku pro lidi zasažené povodní. Jaké další formy podpory nabízí? „V rámci našich diecézí máme jednotlivé koordinátory, kteří se zabývají pomocí při mimořádných událostech. Jednak spolupracujeme s potravinovou bankou, jednak v současné době dáváme dohromady týmy převážně pro psychosociální pomoc a krizovou intervenci,“ říká Vít Kraus, koordinátor mimořádných událostí Charity ČR.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.