„Nezbývalo než se modlit a čekat,“ vzpomínají horolezci, které vánice uvěznila pod vrcholem sedmitisícovky
Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh mají za sebou dramatické dny. Po sestupu z himálajské sedmitisícovky Baruntse dvojici zastihlo špatné počasí a čtyři noci pak museli ve sněhové vánici a mlze čekat na zlepšení. „Nezbývalo než se modlit a čekat, kdy to poleví,“ vzpomínají. Během expedice vylezli na Baruntse alpským stylem a vytvořili tak novou cestu severozápadní trasou. „Na vrcholu jsme zažili peklo. To, že nás lezecký svět pozoroval, ale bylo moc hezké.“
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Noční útok nepřijde, oznámil Trump. S Íránem a okolními státy má mít rozjednanou dohodu
-
ŽIVĚ: Mexiko vede úvodní duelu mistrovství světa nad JAR 1:0. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Cichanouská: Do svobodného Běloruska se vrátím. Teď je ideální příležitost zbavit se ruského poddanství
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku