Největší československá raritní známka se objevila náhodou. Majiteli přilepšila k důchodu, vypráví filatelista
Je členem nejprestižnějšího filatelistického klubu světa v Monte Carlu, vlastní sbírku známek z prvorepublikového Československa. Její hodnota je odhadovaná na sto milionů korun a získal za ní dvě zlata ze světových výstav. „První republika nám stále dělá ve světě velký respekt,“ vyzdvihuje prezident Philately Club Prague Tomáš Mádl. Co se skrývá za příběhem Modrých Mauriciů? A jaká je budoucnost filatelie?
Související
-
Hledáme záchytné body a idealizujeme si minulost, říká sociolog Přibáň
V čem je původ politické nostalgie lidí v Británii, Americe i u nás? A jak upevnit důvěru v instituce?
-
Ondřej Sekora příběhy vyprávěl a rozkresloval. To dnes umí málokdo, říká autor dokumentu
Ruční animace se dnes ztrácí a proměňuje, říká Pavel Jirásek, autor dokumentu o výtvarníku Ondřeji Sekorovi. Jaká byla původní podoba všestranného pracanta Ferdy Mravence?
-
„Zachránili jsme celý konvolut věcí,“ říká Milan Svoboda, který se stará o Horníčkovu pozůstalost
„Když uděláme výstavu, mám pocit, že se otevřou dveře a on musí vejít,“ popisuje Milan Svoboda, který vystavuje Horníčkovy koláže.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová