Navážou němečtí hokejisté na úspěch z olympiády? Máme dobrý tým, říká rodák z Plané Dominik Kahun

Pokud si někdo myslel, že němečtí hokejisté po loňském olympijském finále zase začnou sledovat světovou špičku z odstupu, spletl se. Pravda, v některých zápasech na mistrovství světa v Košicích nebyly jejich výkony zrovna přesvědčivé, ale rozhodují body. A těch Německo nasbíralo dost na to, aby mělo už teď jistotu čtvrtfinále.

Německý útočník s českými kořeny Dominik Kahun se vrací k zápasu, ve kterém Němci dostali od Kanady osm gólů. „Myslím, že jsme to zlepšili, jsme v pohodě,“ říká. Utkání se Spojenými státy Německo sice prohrálo, ale odešlo z ledu se ctí a vyhlíží čtvrtfinále.

„Těšíme se na to, uvidíme, s kým budeme hrát,“ dodává Dominik Kahun, rodák z Plané, který s hokejem začínal v Mariánských Lázních, pak se s rodiči odstěhoval do Německa.

Právě tuto zemi reprezentuje od mládežnických kategorií. A jde mu to tak dobře, že má za sebou i sezónu v NHL. Odehrál v ní 82 zápasů za Chicago a nasbíral solidních 37 bodů.

Poslouchejte seriál o hokejových hrdinech celý týden v 8.50

Pro 32letého Dominika Kahuna je to už jeho čtvrté mistrovství světa, k tomu start pod pěti kruhy v Pchjongčchangu. Letošní německý tým s tím olympijským nebo s loňským výběrem, který odehrál uplynulý světový šampionát, ale Kahun moc srovnávat nechce.

„Minulý rok jsme byli jenom mladý kluci. Máme docela dobrý tým, kluky z NHL. Měli jsme super start a teď to ještě odehrajeme,“ říká.

autoři: Tomáš Lörincz , prh
Spustit audio

Související