Naše pověst v Africe je velice dobrá, říká vědkyně, která se věnuje ochraně antilop
Předsedkyně spolku Derbianus Conservation a pedagožka na Fakultě tropického zemědělství při ČZU Karolína Brandlová přišla do studia s tričkem, na kterém má antilopu Derbyho. Věnuje se totiž záchraně tohoto druhu antilop v Senegalu. "Česká pověst v Africe v oboru ochrany přírody je velice dobrá," říká. Proč je tak důležité chránit jeden druh antilop? Proč je potřeba na tuhle práci nejen boty do terénu, ale možná víc vysoké podpatky? A jak chutná antilopí steak?
Související
-
Z dálky naše cesta vypadala lépe než z blízka, říká jachtařka, která na 2 měsíce uvízla v Karibiku
Vypadalo to jako klasická dovolená Kateřiny Staňkové a její rodiny na lodi v Karibiku. Celá cesta se jim ale kvůli koronaviru protáhla na dva měsíce.
-
Samotný pohled na vodu v řece není důvod k optimismu. Voda musí zůstat v krajině, varuje hydrobiolog
Ohledně sucha jsme za hranou, upozorňuje hydrobiolog Jindřich Duras. Dlouho jsme žili v relativním dostatku vody a neumíme s ní moudře hospodařit. Co můžeme udělat hned?
-
Hubbleův teleskop je na oběžné dráze 30 let. Přiblížili jsme se k velkému třesku, říká publicista
Lidstvo si letos připomíná hned několik významných kosmických výročí. Před 50 lety zazněla věta „Houstone, máme problém“, před 30 lety zamířil do vesmíru Hubbleův teleskop.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.