Na covid-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil varovný vzkaz všem, kteří nemoc zlehčují

26. říjen 2020

„Nedejte se ovlivnit, chraňte se a noste roušky,“ vyzýval lidi ve svém posledním videu známý slovenský bloger a moderátor rádia R1 Jozef Kmeťo. O pár hodin později na covid-19 v nemocnici zemřel.

Kmeťo byl před několika dny pozitivně testován na covid-19. Video natočil v pondělí těsně před převozem do nemocnice, kdy se jeho stav rapidně zhoršil.

„Milí přátelé, nikdy se nedejte ovlivňovat lidmi, kteří nevěří v koronavirus, ani nic podobného. Živým příkladem covidu-19 jsem já,“ uvedl. „Byl bych velmi rád, kdybyste lidi, kteří nevěří a myslí si, že koronavirus je jen chřipečka, začali konečně posílat do zadku,“ dodal. Na videu je patrné, že se mu velmi těžce dýchá.

„Držte mi palce, a pokud možno, posílejte mi sílu,“ dodal v závěru videa.

Josef Kmeťo byl blogerem, který působil na slovenském Sme.sk a českém iDNES.cz. Byl zakladatelem a provozovatelem romského radia Redakcia R1.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.