Michal Březina

8. duben 2012
02319449.jpeg

V neděli si moderátor Václav Žmolík povídal s krasobruslařem Michalem Březinou, který se nedávno vrátil z mistrovství světa v Nice, na němž obsadil šesté místo. Nemrzí ho, že se mu nepodařilo dosáhnout na medailovou příčku? A proč byl tentokrát před závodem nervózní? I na tyto otázky odpověděl mezi 11. a 12. hodinou.

„Od příjezdu domů jsem stihl jen jednu benefiční akci. Snažím se spíš odpočívat, protože trénovat začínám až příští týden,“ popisuje Michal Březina, který na šampionátu v Nice oslavil 22. narozeniny.

Jak hodnotí své výkony v posledních závodech sezóny? „Krátký program si nepamatuji, ale na volnou jízdu si občas vzpomenu. Snažím se pokračovat dál a nemyslet na neúspěch,“ vysvětluje a zmiňuje chyby, kvůli nimž neudržel druhé místo z krátkého programu.

„Měl jsem natrénováno. Trénink se vyplatil a dokonce jsem se na závody v Nice těšil,“ poznamenává. „Nemrzí mě pád, ale spíš nevydařené kombinace, které mi v trénincích šly,“ uvažuje.

Michal Březina se posluchačům přiznal, že před volnou jízdou měl trému. „Nikdy jsem netrpěl trémou, ale tentokrát jsem jel v rozjížďce poslední a slyšel jsem, jak jedou ostatní krasobruslaři,“ nastiňuje.

Co považuje Michal Březina za svůj největší bruslařský úspěch? A jak vypadá jeho běžný tréninkový den? I to se dozvíte při poslechu audio záznamu rozhovoru.

Záznam celého rozhovoru s Michalem Březinou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio
autor: Šárka Ševčíková