Letopisy Želvíry čili želvy Elvíry II., 10. díl
V 10. dílu se dozvíme, co je propaganda, co je to holocaust i to, co byly koncentrační tábory. A poslechneme si také písničku Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka „Tmavomodrý svět“.
Stoletá želva Elvíra čili Želvíra pamatující Velkou, tedy 1. světovou válku, vysvětluje spolu s osmdesátiletým papouškem Bertíkem čtyřleté kočce Iris a desetiměsíčnímu štěněti Ričince události, které ovlivnily jejich život i život členů jejich lidské rodiny.
Jedenáctidílný seriál Rádia Junior Letopisy Želvíry čili želvy Elvíry II. k 70. výročí konce 2. světové války pro velké předškoláky a malé školáky napsala Zora Jandová.
Technická spolupráce a hudební režie: Lenka Čurdová. V režii Marii Křepelkové v hlavních rolích účinkují: Miriam Kantorková (jako Želvíra), Otakar Brousek (jako Bertík), Petra Špindlerová (v roli Iris) a Lenka Krupanská (v roli Riči).
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Denacifikace je v Německu citlivé téma. Ukrajinský konflikt ale způsobil obrovský posun, popisuje Bříza
-
Na hlavním nádraží v Hamburku je po útoku nožem 17 zraněných. Policie podezřelou zadržela
-
Špitálníková: Nevím, jestli Severokorejci v mé knize říkají na sto procent pravdu. A je mi to jedno
-
Když budu mít důvěru, tak samozřejmě budu rád, říká o pokračování u českého hokejového týmu Rulík