Kateřina Valachová způsobila ve sportu chaos a zmatek, říká Ivo Kaderka

Kateřina Valachová způsobila apokalypsu, která nemá v moderní historii vývoje a rozvoje financování sportu obdoby. Takový je názor prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky, podle kterého bývalá ministryně školství z normálního a funkčního prostředí udělala netransparentnost, chaos a zmatek.

„Absolutní katastrofa, apokalypsa, zmar, to je výsledek její práce,“ říká Kaderka s tím, že sportovní funkcionáři nic neudělali, naopak odvádějí práci ve prospěch českého sportu, starají se o děti, vychovávají mládež a majorita z nich jsou dobrovolníky.

„To, co tady vzniklo, bylo bohužel výsledkem systému, zmatku a chaosu, který zavedla tato dáma. Bohužel to odnesli lidé, kteří plnili jenom to, do čeho byli vmanipulovaní a nuceni dělat paní ministryní a systémem, který tady vládl,“ zdůrazňuje.

Připomíná také, že Valachová zastavila financování programu, kluby, oddíly a tělovýchovné jednoty přišly o peníze na údržbu a provoz, na které čekaly celou dobu.

„Máme důkazy o tom, že lhala a manipulovala, a ty já kdykoliv můžu použít pro případ jakéhokoliv soudního projednávání,“ říká.

Představitelé České unie sportu ostře kritizují poslankyni ČSSD a bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou. Pozastavením kontroverzních státních dotací prý přivedla sport na pokraj bankrotu.