Jakub Železný

Jakub Železný přiblížil, co si moderátor hlavní zpravodajské relace České televize nemůže dovolit
Jakub Železný přiblížil, co si moderátor hlavní zpravodajské relace České televize nemůže dovolit
Vysílání, které je naprosto nestranné a nezávislé a které nesleduje žádné komerční zájmy. Takové podle moderátora Jakuba Železného nutně musí být vysílání médií veřejné služby, ať už jde o televizi nebo o rozhlas. „A netvrdím, že komerční média taková také nejsou. Co však tvrdím, je, že taková – na rozdíl od médií veřejné služby – být nemusejí,“ doplňuje moderátor.

V politice slušní lidé jsou. Jen je potřeba je najít. I to tvrdí moderátor Jakub Železný v dopoledním rozhovoru s Lucií Výbornou, který má mnohaleté zkušenosti z politických debat a který se nedávno stal jedním z moderátorů hlavní zpravodajské relace České televize, které 1. dubna dostaly zbrusu novou podobu.

Patří k současné české moderátorské špičce, přesto zdůrazňuje: „Je-li člověk alespoň trochu profesionál, vždy musí sám vědět, když udělá chybu. Sám sebe známkuji a málokdy si dám lepší známku než trojku.“

Nejde o jediný – byť možná zdánlivý – paradox, který v jeho rozhovoru s Lucií Výbornou vyvstává. Přestože kupříkladu sám sebe označuje za člověka, který nevyhledává objektivy kamer a fotoaparátů, přesto se po mnoha letech rozhodl rozloučit s Radiožurnálem a dát přednost televizi.

Moderátor Jakub Železný

Jak přiznává, nejedná se v žádném případě o jednoduché loučení. „Minulý týden jsem moderoval svůj poslední Sportžurnál. S Radiožurnálem jsem prožil nejúžasnější dobu své kariéry,“ vyznává se. „Český rozhlas pro mě vždy byl a bude jediným rozhlasem v této zemi.“

Proč se Jakub Železný nakonec rozhodl rozhlas opustit a definitivně zamířit do hlavní zpravodajské relace České televize? A jak vlastně nové Události hodnotí? Také na to se jej Lucie Výborná zeptala.

Záznam celého rozhovoru s Jakubem Železným a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.