Jak zrychlit očkování proti koronaviru? Pomoci by mohly lékárny

14. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roušky v lékárně jsou na některých místech Česka povinné, například v Praze nebo ve Zlínském kraji (ilustrační foto)

Vláda potřebuje zrychlit proces očkování proti koronaviru. O tom, zda se zapojí také lékárníci, bude jednat premiér Andrej Babiš z hnutí ANO s Českou lékárnickou komorou. Ačkoli v Británii nebo Francii je to běžné, zákony v Česku momentálně očkování v lékárnách neumožňují. „O očkování v lékárnách hovoříme delší dobu, protože prokazatelně zvyšuje proočkovanost populace například proti chřipce,“ shrnuje zkušenost ze zahraničí prezident České lékárnické komory Aleš Krebs.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová