Dobrovolníci se na Sumatře učí být součástí teritoria, kterému vládne tygr, popisuje předseda spolku Prales dětem
Spolek Prales dětem po světě vykupuje pralesy a vytváří rezervace. „Původní vize nebyla až tak úplně ochranářská. Já jsem se živil potápěním, měli jsme potápěčské centrum a já jsem chtěl uzavřít takový zlatý trojúhelník, že lidem ukážu i prales,“ vzpomíná předseda spolku Milan Jeglík. Jak se liší systémy ochrany na Sumatře a v Kostarice? Jak vypadá, když orangutanka žádá o pomoc a kdo ji potřebuje v české přírodě? „Trávení zvířat je takové veřejné tajemství obcí,“ domnívá se.
Související
-
Kde pramení Amazonka? Výstava připomíná 20 let od obrovského úspěchu českých vědců
V pražském Karolinu začala výstava s názvem Amazonka. Připomíná úspěchy českých vědců při cestě za objevením pramenů „královny řek“.
-
Ve velkozemědělství není čas přeměňovat krajinu, aby přitáhla hmyz a ptáky, říká hospodář
Hospodařím udržitelně, abych se nesedřel, měl radost z dětí, zaměstnal lidi a krajina po mně byla ještě lepší, popisuje vystudovaný pastevec Michal Hrdlička.
-
Jak se loví krokodýli? Chytit, zalehnout a čekat, než se zklidní, popisuje úspěšný český herpetolog
Dva motorky, čtyři muži, boj s pískem, bahnem a nástrahami konžského pralesa. Tak vypadalo pátrání herpetologa Václava Gvoždíka po novém rodu rákosníčkovité žáby.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.