Člověk v tísni vybral po povodních už 100 milionů. Doufáme, že se částka zdvojnásobí, říká ředitel sekce
Humanitární pomoc míří po povodních ke konkrétním domácnostem. „Spousta rodin vám řekne, i když mají vyplavený barák: nechceme pomoct, jsme pojištění, běžte za těmi, kteří to potřebují víc,“ všímá si ředitel Humanitární a rozvojové sekce Člověka v tísni, který vybral už 100 milionů. „Doufáme, že se částka aspoň zdvojnásobí, abychom měli s čím pracovat. Zdá se to jako velká částka, ale když to vydělíte počtem lidí, kteří přišli o domy a majetky, není to tak moc,“ dodává.
Související
-
Menší pojistné události vyřizujeme hned, zní z pojišťoven. Pojištěné škody atakují 17 miliard
Přes 19 tisíc pojistných událostí za dvě miliardy korun zaznamenaly pojišťovny od lidí z oblastí zasažených povodněmi. Škody podle Slabejové odhad 17 miliard nepřesáhnou.
-
Úklid po povodni: Pozor na infekci! Všechno nasákavé raději vyhoďte, na ruce je nejlepší anticovid
Na lidi vracející se do zatopených domovů může čekat neviditelné nebezpečí. Při odstraňování nánosů bahna a zničených věcí především myslete na své zdraví!
-
Jak mluvit s příbuznými zasaženými povodní? Nabídněte konkrétní pomoc, radí krizová interventka
Mimořádné krizové situace, jako jsou povodně, působí na lidskou psychiku. V některých případech se zdá, že je člověk zvládne, problémy se ale mohou objevit se zpožděním.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.