České hokejistky na olympiádě v Pekingu? „Dostanou se tam,“ tvrdí ženská hokejová legenda

24. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hokej (ilustrační foto).

Aktuálně se v Kanadě hraje mistrovství světa v ženském hokeji. Jaké šance na úspěch mají české hráčky? „Bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet skupina. Držím jim palce, aby v ní skončily první a do čtvrtfinále dostaly lehčího soupeře,“ popisuje legenda českého ženského hokeje Marcela Pavelcová. Na podzim se české hokejistky představí znovu – budou bojovat o účast na olympiádě v Pekingu. „Je to pro ně obrovský cíl. Mají velkou šanci se tam dostat,“ říká Pavelcová.

Je ženský hokej bezkontaktní hra? Má upravená pravidla? A proč její bratr Ondřej Pavelec ukončil profesionální kariéru? Poslechněte si celý rozhovor!

Čistá hra Martina Procházky každé úterý na Radiožurnálu Sport
autoři: Martin Procházka , vla
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová