Bývalý šampion F1 Schumacher je po nehodě na lyžích v komatu

29. prosinec 2013
Zprávy

Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher je v kritickém stavu v komatu. Vážná zranění hlavy si německý závodník přivodil při lyžování ve Francii, po převozu vrtulníkem se podrobil operaci v nemocnici v Grenoblu.

Schumacher se v Meribelu ve francouzských Alpách zranil pouhých pět dnů před svými 45. narozeninami.

Nejúspěšnější pilot formule 1 v neděli před polednem při jízdě mimo upravenou sjezdovku narazil do kamene. Po nehodě byl podle ředitele lyžařského areálu při vědomí a komunikoval se záchranáři.

Nejprve byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Moutiers a poté do Grenoblu, kde se podrobil operaci. Podle francouzských médií krvácel do mozku.

"Pan Schumacher přijel do nemocnice ve 12:40 po nehodě na lyžích v areálu Meribel. Při příjmu měl vážné lebeční poranění a byl v kómatu, což vyžadovalo neurochirurgický zákrok. Je stále v kritickém stavu," řekl novinářům ředitel nemocnice v Grenoblu Jean Marc Grenier.

Michaela Schumachera převezl vrtulník do nemocnice v Grenoblu

Do Grenoblu už za Schumacherem přijela jeho manželka Corinna s dětmi a z Paříže dorazil i neurochirurg Gérard Saillant, který už ho operoval po nehodě v Silverstonu v roce 1999. Tehdy německý závodník utrpěl zlomeninu lýtkové a holenní kosti.

Michael Schumacher začal jezdit závody MS ve formuli 1 v roce 1991 a sedmkrát vybojoval titul mistra světa, z toho pětkrát v rudých barvách Ferrari. V roce 2006 se ze závodního dění stáhl a vrátil se před třemi lety, už se mu ovšem tolik nedařilo. Definitivně skončil vloni.

Michael Schumacher
autoři: dka , nov
Spustit audio