Aneta Langerová

3. červenec 2008

Ve čtvrtek byla hostem Dopoledního Radiožurnálu zpěvačka Aneta Langerová. Posluchačům přiblížila své pěvecké začátky, s moderátorkou Marcelou Krejsovou si povídala o účasti v pěveckých soutěžích i o svých pocitech při vítězství v SuperStar. Řeč přišla také na patronát zpěvačky nad sbírkou pro zrakově postižené Světluška. V pátek 4. července bude hostem Radek Schovánek z Československého dokumentačního střediska nezávislé literatury.

Aneta Langerová v úvodu prozradila, že zpívá už odmalička. Kdo ji k tomu vedl? "Maminka. Ona byla muzikantka a zpívala, takže mě neustále vedla k tomu, abych hrála na různé nástroje a zpívaly jsme spolu. Hraji na kytaru a teďka se snažím hrát na elektrickou basu a sem tam něco zahraji na klavír," řekla Aneta Langerová. Přemýšlela někdy o tom, že bude profesionální zpěvačkou? "Spíš jsem si to tak nějak podvědomě hrozně přála. Protože jsem měla neustále v uších nějakou muziku a říkala jsem si: 'To je skvělé slyšet třeba na živé nahrávce potlesk těch lidí a ta atmosféra...'. To mě fascinovalo, přišlo mi to neuvěřitelně kouzelné a hrozně jsem si přála být na tom pódiu," prozradila zpěvačka.

První potlesk zažila Aneta Langerová v kulturním době v Říčanech, kde zpívala a hrála na kytaru. Pak nastoupila do kapely SPB - spolek přátel bigbítu. "To byla taková sázavská kapela, se kterou jsme hráli po večírcích a zábavách. To byla první zkušenost s rokovější muzikou. Pak přišly televizní soutěže, kterých bylo ale na můj vkus moc. Když se na to zpětně podívám, byly tam tři soutěže během krátké doby," řekla Langerová s tím, že je spíš introvert, není vůbec soutěživá a do soutěží ji vždycky někdo přihlásil. Jaký byl její pocit, když zvítězila v SuperStar? "Byl to tak trochu zmatek a zároveň jsem v hloubi duše cítila klid. Ale byl to zmatek, protože jsem absolutně nevěděla co mě čeká a bála jsem se, že budu v zajetí nějakých lidí. Ale nakonec to tak nedopadlo, naštěstí," řekla Aneta Langerová.

Aneta Langerová je patronkou Světlušky, což je projekt nadace Českého rozhlasu pro zrakově postižené. Kdy spolupráce začala? "Před třemi lety. Trvalo to dlouho než jsme se rozhodli, pro kterou nadaci pracovat nebo ji podporovat. Nebylo to ale náročné, protože Světluška byla sama o sobě sympatická, takže nás to popohnalo," uvedla zpěvačka. A kdy naposledy svítícího broučka opravdu viděla? "Tento víkend jsme hráli v Beskydech a když skončil koncert, létaly tam světlušky, tak jsem to komentovala, že to se jen tak často nevidí," prozradila Aneta Langerová.

Záznam celého rozhovoru s Anetou Langerovou si můžete poslechnout v Rádiu na přání.

autor: kbr
Spustit audio