Alenka v zemi zázraků putuje po světě, pochvaluje si spoluautor filmu Otakáro Schmidt
Česká televize označila film Alenka v zemi zázraků za sváteční film. S tím se ztotožňuje i spoluautor Otakáro Schmidt, podle kterého ale variace na Alenku v říši divů není vyloženě pro děti. „Na některých projekcích starší dámy plakaly,“ říká. Film byl přeložen do španělštiny, angličtiny, italštiny a ruštiny. Viděli ho diváci v peruánské Limě, ekvádorském Quitu, chystá se do Chicaga i Rio de Janeira. A českým divákům se připomene znovu v předvečer vánočních svátků.
Související
-
S drony jsem se létat neučil, přibližuje nový Zelenkův thriller Modelář Kryštof Hádek
Příběh dvou lidí a dronů. Tak popisuje herec Kryštof Hádek nejnovější film režiséra Petra Zelenky Modelář. Na co se diváci mohou těšit?
-
Režisér Zelenka natočil thriller Modelář: Psal jsem to jako psychologickou sondu
Filmový režisér Petr Zelenka natočil za pomocí dronů a nových technologií nový film Modelář. Hrají v něm Kryštof Hádek a Jiří Mádl.
-
Když děláte ve 40 stejné fóry jako v 16, tak už to prostě vtipný není, směje se režisér Tauš
Režisér a producent Viktor Tauš se vrací k filmu Sněženky a machři po 25 letech. „Z mého pohledu pokračování vznikalo ze všech špatných důvodů.“ Co říká o práci producenta?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.