Zvládnou žáci a studenti celodenní výuku s rouškou? „Vydržet se to nedá,“ míní předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií
Nové opatření proti šíření koronaviru, podle kterého budou roušky povinné i ve třídách, platí ve školách s výjimkou prvního stupně ZŠ. Zakrytá ústa a nos děti nemusí mít jen při tělocviku, zpěvu nebo hře na dechový nástroj. To je podle Renaty Schejbalové absurdní a nelogické. „Pokud se žáci na tělocviku a hudební výchově setkají, tak stejně nebudou mít roušku a stejně bude muset jít celá třída do karantény,“ říká a dodává, že návrat k online výuce bude podle ní nezbytný.
Související
-
Ekologie versus IKEA. Může být výroba nábytku pro masy udržitelná?
IKEA se stala symbolem cenově dostupného vybavení domácnosti, které navíc těží ze skandinávského designu. Jak moc v IKEA dbají na ekologii a udržitelnost?
-
Německo zpřísňuje opatření vůči některým regionům. Mezi rizikové zařadilo i střední Čechy
„Pendleři, pokud jsou bezpříznakoví, můžou nadále jezdit za prací, ale turisté musí mít negativní test nebo jít do čtrnáctidenní karantény,“ vysvětluje velvyslanec.
-
„Dovolená na Slovensku je často levnější než test.“ Jak koronavirus ovlivňuje cestování po Evropě?
Zatím 12 evropských států omezilo nebo přímo zakázalo vstup pro lidi z Česka. Od pátku se k nim přidají Slovensko a Kypr.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.