Závěr jsem nezvládl takticky, hodnotil Šlesingr štafetový závod

12. březen 2016

Čeští biatlonisté vyrovnali v Oslu nejlepší výsledek v mužské štafetě v historii světových šampionátů. Čtveřice ve složení Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr skončila na Holmenkollenu pátá, a tak mohla být spokojená. Finišmana Šlesingra přesto mrzelo, že v závěru nestačil na Rakušana Dominika Landertingera.

Michale, jste s pátým místem spokojený i vy? O čtvrtou pozici jste bojoval až do posledního dechu s Rakušanem Dominikem Landertingerem…

Páté místo je hezké, ale mrzí mě to, protože jsme mohli být ještě o stupínek výš. Bohužel jsem ten závěr nedokázal udělat takticky tak, abych si s Landertingerem poradil. Netušil jsem, že při posledním stoupání na střelnici, kde mě předjel, vyvine takovou frekvenci. Myslel jsem, že ho nepustím dovnitř začátky, že bude muset venkem, ale nestačil jsem ve stoupání na to, abych mu to tam ucpal. Tím, jak se tam dostal, rozhodl.

Vy jste coby špičkový sportovec s něčím věčně nespokojený, ale předpokládám, že tohle je taková drobnost?

Určitě je páté místo velmi pěkné a myslím si, že před startem bychom ho brali. Takhle se na to musíme dívat. Je to tak, že může být líp, ale může být i hůř. Čím blíž to je, tím víc to štve.

Štafeta je o čtyřech závodnících. Jak jste sledoval výkon svých předchůdců?

Viděl jsem jenom první úsek Bimbase (Michala Krčmáře – pozn. red.). Pak jsem se šel rozjíždět, takže Jardu (Soukupa) jsem neviděl a registroval jsem až Ondru (Moravce), že byl na hraně za medailí. Vyvíjelo se to dobře, nějaká zásadní chyba se v závodě neudála, protože nějaký kontakt jakž takž pořád byl.

Dá se Landertinger, čahoun s takovými pákami, porazit, když jde ve finiši do tuhého?

Když přijde na spurt a člověk vyvine stejnou frekvenci, tak on má prostě furt nohy o pět deset centimetrů delší, takže někde to být znát musí.

autoři: kyk , Radek Šamša
Spustit audio