VYSÍLALI JSME: speciál Martina Veselovského o kultuře a církevních restitucích

1. říjen 2013
Speciál Martina Veselovského

Souhlasíte s dnešní podobou církevních restitucí? Tuto otázku položil Martin Veselovský hned v úvodu už třetího speciálu, který byl věnován právě majetkovému vyrovnání s církvemi a financování kultury.

Téma církevních restitucí rozděluje českou veřejnost jako málokteré. Nemělo majetkové vyrovnání přijít dřív? A jak se představitelé politických stran dívají na ideu chudé církve? Nejen tyto otázky zazněly během devadesátiminutového předvolebního speciálu.

Čtěte také

Hosty tentokrát byli Martin Stropnický z hnutí ANO, Radek Augustin z SPOZ, Daniel Herman z KDU-ČSL, Vladimír Koníček z KSČM, František Mikeš z ODS, Stanislav Polčák z TOP 09 a Ivan Krejčí z ČSSD.

Moderátor Martin Veselovský se věnoval také aktuálnímu tématu – personálním změnám. Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák dnes odvolal šéfy Ředitelství silnic a dálnic, Ředitelství vodních cesta a Drážního úřadu. Názory hostů si můžete poslechnout ze záznamu, a to přímo v tomto článku.

Další speciál Martina Veselovského poslouchejte ve čtvrtek 3. října. Tentokrát se bude věnovat rasismu a vztahům k menšinám v Česku.

Čtěte také

Záznam celého speciálu si kdykoliv můžete poslechnout v našem iRadiu. Přehrát si můžete i videozáznam debaty.

autoři: mav , šše
Spustit audio