Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce
Novinář Dvořák: Neměl jsem tušení, že by to v roce 1989 mohlo dostat takový švunk
Libor Dvořák pracuje v rozhlase jako zahraničně-politický komentátor, zároveň překládá už od 70. let díla ruské literatury. Na sametovou revoluci má nevšední osobní vzpomínku. 19. listopadu 1989 odlétal s překladatelem Milanem Tokárem do Moskvy na desetidenní služební cestu. Tehdy neměli přesné informace o tom, co se děje. „A po 10 dnech jsme se vrátili do úplně nové země. Neměl jsem nejmenší podezření, že by to mohlo dostat takový švunk, i když se tehdy kácela celá Evropa.“
O speciálu Třicetkrát o svobodě
Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?
Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.
Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.
Mohlo by vás zajímat
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka