Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Michal Zima: Je důležité si uvědomit, že svobodu můžeme kdykoliv ztratit. Snažím se o to, aby ze 17. listopadu nebyl pouze muzejní exponát

Roky 1989 a 1939 jsou pro nás zdroj národní jednoty, identity, hrdosti a položily základy zemi, ve které žijeme dnes. Snažíme se o to, aby to nebyla historie, ale nějaká živá interakce. Pokud se budeme na 17. listopad dívat jako na historický fenomén, může se stát, že se zcela odosobní. Já bych byl velice nerad, abychom ho viděli pouze jako muzejní exponát, protože hrozí, že bychom na jeho odkaz mohli zapomenout, říká koordinátor projektu Svobodný listopad Michal Zima. 

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Jan Pokorný , vla
Spustit audio

Související