Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Klus: Díky svobodě názorů můžeme každý den bohatnout při setkání s ostatními lidmi

Někde se o něm píše, že je pravdoláskař a on sám je na to hrdý. „Bere se to jako sprostá slova a to je právě to, s čím by se mělo naložit. Bez pravdy a lásky nemůžeme být spokojení,“ vyzývá Klus. Z budoucnosti a mladé generace je ale optimistický. „Svoboda je životní potřeba. Když člověk není svobodný, nedá se mluvit o životě.“ Uchovat si svobodu můžeme pomocí autenticity. Když má člověk jasno, co chce a kudy chce kráčet. Pak je schopen ustát pluralitu názorů, věří muzikant.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Vladimír Kroc , had
Spustit audio

Související