Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Kovy: Mediální gramotnost? Mnozí čtrnáctiletí mají větší přehled než jejich starší příbuzní

„Generaci Z nevystihnete jediným slovem. Jde o generaci subkultur, kterou definují sociální sítě,“ říká Karel Kovář alias Kovy. Patří mezi nejvýraznější zástupce mladé generace, na YouTube má tři čtvrtě milionu odběratelů a jeho videa sbírají statisíce zhlédnutí. Spolupracuje ale také třeba s Člověkem v tísni. „Zažíváme informační přehlcení. Můžeme se snadno uzavřít do jediné pravdy. Je třeba postavit se obrovi, který proti nám stojí, ať už v podobě Googlu nebo Facebooku.“

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Vladimír Kroc , als
Spustit audio

Související