Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Čermáková: Svět je mnohem komplikovanější než před 30 lety. V budoucnu bude důležité hlavně kritické myšlení

V roce 1989 jsme čekali spíš dobrodružství než revoluci. Dnes cítím dojetí a zodpovědnost, že jsme to tehdy začali, říká současná ředitelka inovací ve společnosti Deloitte. Svět před 1989 byl černobílý. Vymezovali jsme se proti zlu – to byli komunisté – a dobro jsme hledali v okolí. Kritické myšlení je důležité pro dobu, kdy budeme pracovat s umělou inteligencí, abychom tomu světu rozuměli. Kritické myšlení si osvojuje každý, když diskutuje s lidmi, co mají jiné názory, věří.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Vladimír Kroc , had
Spustit audio

Související