Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Lída Rakušanová: Za posledních 10 let se svět pohnul směrem k rozdělování společnosti a populismu. Není to jen náš problém, ale i celé Evropy

Musíme vybudovat občanskou společnost, která je silná a sebevědomá. Občanství není jen to, že se chovám svobodně a dělám si co chci, ale je to i zodpovědnost, říká novinářka Lída Rakušanová. Václav Havel by měl určitě radost z demonstrace na Letné, z mladých lidí a také z toho, jak se mezi nimi zvedá vlna zájmu o životní prostředí. Se svobodou jsme naložili, jak jsme nejlíp uměli. Není to až tak špatné, protože jsme v NATO a v Evropské unii.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Vladimír Kroc , vla
Spustit audio

Související