Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Aneta Langerová: Kryl byl muzikantsky velmi přirozený, Havel mi dával otcovské rady

V roce 1989 jí byly tři roky a to, že by skládala hudbu za minulého režimu, si proto zpěvačka Aneta Langerová neumí představit. „Bavila jsem se o tom s Martou Kubišovou i jinými zpěváky, svobodné vyjadřování k mé generaci patří,“ říká. „Neumím si představit, že by to bylo jinak, svoboda mi voní po tanci. Informace hledám na internetu, na sociální sítě ale nechodím, děsí mě na nich koncentrovanost lidí. Každý z nás by měl ověřovat informace, které se k nám dostanou.“

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Jan Pokorný , als
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.