Tipy na výlet v Plzeňském kraji

Výlov rybníka Rožmberk v říjnu 2019

Výlov drahotínského rybníka na Plzeňsku. Adventní trhy na klatovském náměstí. Noční procházka zámkem Červené Poříčí. Výstava skleněných artefaktů v Pavilonu skla. 

Na klatovském náměstí začínají v neděli hlavní adventní trhy. Potrvají až do pondělí 23. prosince a letos nabídnou i rozšířený doprovodný program.

Pětapadesát skleněných artefaktů, které vznikly při pěti ročnících sklářského sympozia v Centru šumavského sklářství v Anníně, vystavuje klatovský Pavilon skla. Sympozia jsou v Anníně od roku 2015. Účastní se jich studenti středních a vysokých sklářských škol z řady zemí. Šumavští skláři a brusiči pak podle jejich návrhů vytvářejí konečná díla. Dosud vzniklo zhruba 200 skleněných děl. 

Správa zámku Červené Poříčí vás zve na procházku nočním zámkem s deseti adventními zastávkami u vánočních stromů. Výklad průvodce vám přiblíží spoustu adventních zvyků, symbolů a svátků. Prohlídky trvají až do 21. prosince a začínají v 17 hodin. 

Drahotínský rybník na Plzeňsku čeká výlov. Jeho součástí bude i prodej kaprů. Začátek celého výlovu bude v sobotu v 10 hodin.