Tipy na výlet v Plzeňském kraji

16. listopad 2018
02583199.jpeg

DEPO2015 připravilo na víkend festival projekcí tvůrčí a dokumentární fotografie, v Plzni o víkendu vrcholí Design Week. Návštěvníci zámku Zbirohu ochutnají na Svatomartinském posvícení pečenou husu a posvícenské koláče a v plzeňském Kulturním domě Šeříkovka si můžete poslechnout The Plastic People of the Universe.

V plzeňském DEPO2015 navštivte o víkendu festival projekcí tvůrčí a dokumentární fotografie. Výtěžek bude věnován charitativní organizaci Lékaři bez hranic.

Národopisné muzeum v Plzni chystá novou expozici

V plzeňském národopisném muzeu se rodí nová expozice

Nová expozice, věnovaná hospodářskému roku a lidovým zvykům, se právě rodí v Národopisném muzeu v Plzni.

Svatomartinské posvícení vás čeká v sobotu od 11 hodin na zámku Zbiroh na Rokycansku. Přijede tam i svatý Martin na bílém koni.

Na programu je také degustace a prodej Svatomartinského vína či pečená husa a posvícenské koláče. V rámci programu budou probíhat i komentované prohlídky zámku.

V Plzni o víkendu vrcholí Design Week. Třetí ročník této přehlídky současného designu představuje práci českých studií i začínajících tvůrců. Od pátku do neděle můžete navštívit hlavní přehlídku představující asi 560 expozic a stánků různých designerů a značek.

Plzeňský Kulturní dům Šeříkovka hostí v sobotu od 20 hodin koncert The Plastic People of the Universe – kapely sloužící jako symbol českého undergroundu i odporu proti komunistickému režimu.