Tipy na výlet v Plzeňském kraji

Tržnice DEPO2015
Tržnice DEPO2015

V plzeňském prostoru Depo2015 v sobotu navštivte Street Food Market, v neděli pak SWAP s podtitulem Přines, vyměň, odnes, recykluj. Výstava v Národopisném muzeu Plzeňska zase připomene fenomén “stolních společností”, vznikajících v 19. století.

V plzeňském prostoru Depo2015 v sobotu proběhne od 10 hodin Street Food Market. Ochutnávat můžete pokrmy od 30 pouličních stánkařů, nebudou chybět ani nápoje a dezerty. Můžete si dát třeba francouzské palačinky, slané quiche nebo bavorský hotdog.

V Plzeňské zoo se probudili všichni čtyři medvědi

Miki, Eliška, Honzík a Pišta už jsou vzhůru. Medvědi v plzeňské zoologické zahradě dnes oficiálně ukončili svůj zimní spánek

Miky, Eliška, Honzík a Pišta už jsou vzhůru. Medvědi v plzeňské zoologické zahradě dnes oficiálně ukončili svůj zimní spánek.

A v neděli se tu zase koná SWAP Plzeň I. s podtitulem Přines, vyměň, odnes, recykluj. Návštěvníci mohou přinést oblečení, které nenosí, a vyměnit ho za jiné. Na programu jsou i přednášky a workshopy.

Výstava v Národopisném muzeu Plzeňska připomene fenomén tzv. „stolních společností“, vznikajících v 19. století. Nešlo zdaleka jen o schůzky štamgastů v šeru pivnic.

V době, kdy politické poměry neumožňovaly rozvinutí řádné spolkové činnosti, suplovaly ji do jisté míry právě stolní společnosti, ze kterých později vzešly výrazné postavy plzeňské komunální politiky, zakladatelé zdejšího odboru Sokola, pěveckého sboru Hlahol či Měšťanské besedy. Stolní společnosti měly význam pro utváření kulturního a společenského života, pěstování sportu, ale také dobročinnosti.