Tipy na výlet v Plzeňském kraji

V plzeňském prostoru Depu 2015 začala výstava GÓÓÓL. Návštěvníky pocvičí ve fotbalových dovednostech a současně jim představí příběhy českých fotbalistů, kteří se zachovali čestně a odvážně nejen při zápasech

Zážitková výstava Góóól! v plzeňské kreativní zóně DEPO2015. Vzpomínkové shromáždění k připomenutí plzeňských transportů do Terezína ve Staré synagoze v Plzni. 

Poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zážitkovou výstavu Góóól! si v plzeňské kreativní zóně DEPO2015 užijí holky i kluci.

Vzpomínkové shromáždění k připomenutí plzeňských transportů do Terezína se uskuteční tuto neděli od 14 hodin ve Staré synagoze v Plzni. Odtud byly za druhé světové války do ghetta v Terezíně vypraveny celkem tři velké transporty s 2 613 židy. Více než 1 200 z nich bylo brzy po příjezdu do Terezína posláno do ghett na Lublinsku v okupovaném Polsku. Konce války jich se dožilo jen 209.

Legendární klasický muzikál Šumař na střeše o síle tradic, lásky, rodinných vztahů a potřebě tolerance uvede Divadlo J. K. Tyla v Plzni v sobotu od 19 hodin. Děj se točí kolem chudého židovského mlékaře Tovjeho, jehož největší starostí je dobře provdat svých pět dcer a zajistit jim tak lepší budoucnost, než měl on sám.

Nenechte si ujít Staročeský bál v Rokycanech, který se uskuteční v sobotu od 20 hodin.