Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

Návštěvníkům se zámek Fryštát otevřel po důkladné rekonstrukci v roce 1997

Tradiční vánoční jarmark na Slezskoostravském hradě. Vánoční jarmark na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře. 

Tradiční vánoční jarmark na Slezskoostravském hradě nabídne v sobotu ukázky řemesel a vánočních zvyků, jako je lití olova, krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek ořechů, ale také si zde budete moci nakoupit krásné vánoční dárky a skvěle se najíte. Své výrobky a umění předvedou umělečtí řezbáři, košíkáři, včelaři a floristi. V rámci doprovodného programu, který bude probíhat na různých místech hradu, se můžete těšit na umělecké soubory prezentující lidovou a historickou tvorbu, nebudou chybět ani vánoční představení pro děti i dospělé.

Město Příbor pořádá v sobotu na náměstí Sigmunda Freuda vánoční jarmark. Můžete se těšit na stánky s vánoční tematikou, vystoupení dětí a žáků mateřských škol a dobovou hudbu Devětsil.

Vánoce na zámku Fryštát se konají v sobotu od 10 do 17 hodin. Čeká tam na vás spousta zážitkových a interaktivních vstupů rovnou na několika místech zámku. Hlavní program bude probíhat při prohlídce komnat ve hlavní budově, kde se budou střídat dva typy představení. Klasická pohádka Panna a netvor v podání spolku Exulis, jejíž známý příběh se bude odvíjet při procházení zámkem a nebude chybět šerm a zpěv. Další část nabízí kombinovaný program zaměřený na vánoční tematiku.