Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

Hrad Sovinec byl Švédy obléhán i okupován

Jediný dochovaný exemplář automobilu Windhoff z roku 1902 si můžete prohlédnout v Muzeu historických vozidel Oldtimer v Kopřivnici. Hrad Sovinec připravil velkolepý rytířský turnaj doprovázený bohatým programem a hrad Hukvaldy hostí sokolníky a skupinu historického šermu.

Muzeum historických vozidel Oldtimer v Kopřivnici na Novojičínsku vystavuje jediný dochovaný exemplář automobilu Windhoff z roku 1902. Vůz prošel celkovou renovací, dostal i cenu za nejlepší renovaci za loňský rok.

Opravy Frýdeckého zámku finišují, vznikají nové moderní expozice

Frýdecký zámek

Velká rekonstrukce zámku ve Frýdku-Místku se blíží ke konci. V nové expozici zaměřené na přírodu Beskyd se návštěvníci dostanou například do jeskyně s netopýry.

Vůz v roce 1902 vyrobila berlínská firma Hans Windhoff ve spolupráci s firmou Arthur Haendler, která dodala motor, a karosárnou Schebera, účelem byla reklama chladičů Windhoff. Už v roce 1903 se automobil dostal do Vídně do majetku olomouckého arcibiskupa Theodora Khona a pak zůstal v českých zemích.

Na hradě Sovinec se koná akce Na příkaz císaře. Od soboty do neděle tu můžete sledovat velkolepý rytířský turnaj a připraven je i další program. Dozvíte se něco o životě a etiketě při námluvách v době gotiky, pro děti jsou připravené loutkové pohádky nebo kejklířské představení.

Hrad Hukvaldy hostí v sobotu od 10 hodin sokolníky. Těšit se můžete na přehlídky dravých ptáků a ukázky přeletů. Ti odvážní si mohou také zkusit vzít dravce na ruku a vyfotografovat se s ním. Nebudou chybět ani šermířské souboje nebo ukázky historických zbraní. Vystoupí také Divadlo Bez Střechy.