Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

Vlasta Burian na obálce Radiojournalu roku 1935

Výstava Listopad 1989 v Muzeu Beskyd. Závod 24 hodin na Lysé hoře. Divadelní představení Bílá velryba ve Staré Aréně v Ostravě. Výstava Hvězdy stříbrného plátna v Krnově. 

Výstava Listopad 1989 v Muzeu Beskyd do neděle ukazuje listopadové události tak, jak se odehrávaly ve Frýdecko-místeckém regionu. Připomíná tyto okamžiky formou ukázek z dobového tisku, oběžníků, letáků, zápisů z jednání či fotografiemi.

Předposlední lednový víkend se uskuteční další ročník extrémního zimního závodu jednotlivců a dvojic 24 hodin na Lysé hoře. Vyhrává ten, kdo za 24 hodin nejvíckrát dosáhne jejího vrcholu.

V neděli v 15:30 začíná ve Staré Aréně v Ostravě divadelní představení Bílá velryba – dobrodružný příběh o námořnickém životě. O pátrání ve všech světových oceánech po tajuplné bílé velrybě, která však neustále uniká v hlubinách moří.

Výstava Hvězdy stříbrného plátna trvá až do 26. ledna. V Městském muzeu v Krnově vám představí filmové a divadelní hvězdy první republiky a protektorátu a jejich další osudy.