Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

Hrad Sovinec byl Švédy obléhán i okupován
Hrad Sovinec byl Švédy obléhán i okupován

Hrad Sovinec přichystal na víkend speciální velikonoční program a oslavy Velikonoc proběhnou i na hradě Hukvaldy. Městské muzeum v Krnově vystavuje díla nominovaná na Českou cenu za architekturu.

Velikonoce můžete prožít i na hradě. Čtyřdenní speciální program nabízí hrad Sovinec na Bruntálsku. Od pátku až do pondělí jsou pro návštěvníky připravené tematické prohlídky a další program v historickém duchu.

Pradědova galerie v Jiříkově na Bruntálsku uspokojí malé děti i důchodce

Díky řezbářské galerii Jiřího Halouzky je dnes Jiříkov hojně navštevován turisty. Láká je třeba obří Praděd

Víte, kde najdete největší vyřezávaný betlém v životní velikosti na světě? Nebo kolotoč pro důchodce? V Pradědově galerii v Jiříkově na Bruntálsku.

Také na hradě Hukvaldy jsou připravené oslavy Velikonoc. V neděli od 10 do 15 hodin je na zřícenině hradu připraven jarní program zahrnující třeba tematické dílny, ukázky tradičních řemesel nebo výstavu zaměřenou na velikonoční zvyky a tradice. Hudební doprovod zajistí skupina dobové hudby Devětsil ze Štramberka.

Městské muzeum v Krnově vystavuje díla nominovaná na Českou cenu za architekturu. Jde o soutěžní přehlídku, kterou vyhlašuje Česká komora architektů. Záměrem je prezentovat veřejnosti kvalitní výsledky práce jak etablovaných, tak i začínajících architektů – a to v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Výstavu si v muzeu můžete prohlédnout až do začátku května.