Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

10. srpen 2018
02421157.jpeg

Sobota bude v ostravské zoo patřit slonům. A na přehradě Baška na frýdeckomístecku se v sobotu koná tradiční přehlídka netradičních plavidel, při níž budou nadějní konstruktéři bojovat o titul nejvýstřednějšího plavidla.

Ostravská zoologická zahrada se připojuje k mezinárodní akci, jejímž cílem je představit život slonů v zoo a zároveň upozornit na jejich situaci ve volné přírodě. V sobotu budou u výběhu slonů probíhat sloní kvízy a hádání pro děti. Mimořádné komentované krmení slonů začne ve 13.30 h v pavilonu slonů. Návštěvníci se budou moci přímo zapojit do jejich záchrany. Na pomoc africkým slonům s sebou stačí přinést nepotřebné oblečení. Kontejner na oblečení je před ostravskou zoo instalován trvale.

V novém státě – éra první republiky. Výstava v Havířově připomíná období vzniku ČSR

Výstava v havířovském Musaionu připomíná období vzniku republiky

Muzeum Těšínska v roce svých sedmdesátin připravilo v havířovské výstavní síni Musaion výstavu připomínající 100. výročí vzniku Československé republiky.

V Bohumíně na Karvinsku promítá letní kino po celé prázdniny. Teď v srpnu, kdy už se dříve stmívá, jsou na programu i pohádky. Nechybí ani záznamy koncertů světových kapel. V ostravském regionu je letní kino o prázdninách v provozu na několika místech. Plátna jsou umístěna třeba na loukách nebo v areálech škol. Letní kino funguje například v ostravských částech Poruba a Mariánské Hory nebo třeba ve Frýdku-Místku či Karviné.

Na přehradě Baška na frýdeckomístecku v sobotu vypuknou Baškohrátky – tradiční soutěžní přehlídka netradičních plavidel, při které budou za spoluúčasti diváků soutěžní týmy s jejich netradičními plavidly bojovat o zajímavé ceny. Jedná se o soutěž nadějných konstruktérů výstředních lodí a jiných neodolatelných netradičních plavidel, jejichž originalita a zpracování bude kritériem v jejich umístění v soutěži.

Spustit audio
autoři: Anna Duchková, Jitka Štichauerová
  • Tipy na výlet
  • Pozvánka
  • víkend
  • tip na výlet
  • volný čas