Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

14. prosinec 2018
Slezskoostravský hrad

Prohlédněte si betlémy na výstavě ve Slezskoostravském hradu nebo si užijte hudební pohádku ve Slezském divadle. Zámek Fryštát zase o víkendu pořádá hudební prohlídky.

Závan starých časů v Příboře. Na výstavě si budete připadat jako v obchodě před 80 lety

Monika Chromečková připravuje výstavu starého zboží z obchodu

Výstava kompletního sortimentu současné galanterie nebo papírnictví by asi moc lidí nezaujala. Jenže když jde o původní zboží z let 1938 a období po druhé světové válce, už je to určitě zajímavější. Majitelé obchodu v Příboře ho schovali ve strachu před zabavením Němci a komunisty. Teď je celá sbírka k vidění v místním muzeu.

Tradiční výstavu betlémů si až do 6. ledna mohou prohlédnout návštěvníci Slezskoostravského hradu v Ostravě. Letošní 18. ročník výstavy se z velké části věnuje autorovi největšího pohyblivého keramického betlému na světě Františku Juračkovi.

Vystaveno je přes 60 betlémů vytvořených z nejrůznějších materiálů, jako jsou papír, šustí či dřevo. K vidění ale jsou i skříňkové historické betlémy z 19. století. Vánoční atmosféru výstavy i areálu dotvořili profesionální floristé. Výstava betlémů je otevřena denně od 10:00 do 18:00 s výjimkou Štědrého dne, kdy se uzavírá o dvě hodiny dříve.

Opavské Slezské divadlo chystá na neděli hudební pohádku O Ptáku Ohniváku a Lišce Ryšce. Inscenace vznikla na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena.

Karvinský zámek Fryštát pořádá o víkendu vánoční prohlídky. Doprovází je historické scénky, v kterých chce lidem připomenout vánoční zvyky. Prohlídky se konají v sobotu i v neděli každou půlhodinu mezi 10. a 16. hodinou.