Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

12. říjen 2018
Sushi

Ostravský Oktobe(e)rfest slaví páté narozeniny. Na festivalu vystoupí mimo jiné i kapely Mirai, Harlej nebo skupina Davida Kollera. Strašidelnou atmosféru budou mít prohlídky zámku v Kravařích nebo na hradě Hukvaldy. A v Ostravě si nenechte ujít ani Dny japonské kultury.

Zámek v Kravařích na Opavsku zve v pátek večer na strašidelné prohlídky. Začínají v 18 hodin. Zájemci se mimo jiné podívají třeba na zámeckou půdu.

Nabídka i program letošního ostravského Oktobe(e)rfestu se po loňském úspěchu rozroste. U obchodního centra Forum Nová Karolina tak bude možné ochutnat několik desítek druhů piv z portfolia okolních pivovarů nebo zaexperimentovat a ochutnat některé speciály, připravené u příležitosti konání Oktobe(e)rfestu. Páté narozeniny tradičního festivalu navíc o víkendu rozezní přední české a slovenské kapely.

Po medvědích tlapkách. Místa, kam vás klasické turistické značky nezavedou

Jedno ze zastavení žluté stezky. Turistická značka by vás tady nezavedla

Ne všichni návštěvníci mohou nebo chtějí zdolávat nejvyšší vrcholy v čele s Lysou horou. Jsou i tací, kteří zvládnou jen nenáročnou trasu, plnou přírodních i kulturních zajímavostí a zastávek k občerstvení. Přesně ti by se měli vydat stezkami Po medvědích tlapkách.

Dobové pražičky, kávomlýnky, překapávače, porcelánové servisy i cukřenky ze skla. To vše najdete v Opavě na výstavě Svět opavských kaváren, která je v těchto dnech k vidění v Obecním domě v Opavě. Kavárenskou dobovou atmosféru na ní přibližuje množství fotografií, faktů, ale i autentických předmětů.

Festival japonské kultury v Ostravě zve o víkendu na zajímavé přednášky, workshopy, japonské filmy, ale i ochutnávky japonských čajů, suši, cukrovinek wagashi nebo japonských specialit Okonomiyaki a Takoyaki. Návštěvníkům se představí japonští i čeští umělci i opravdová gejša z Kjóta.

S koncem října se blíží i čas duchů a bytostí z podsvětí, které opouštějí své temné úkryty. Za příznivého počasí je můžete vidět třeba na hradě Hukvaldy, kde je v sobotu večer připraveno kromě jiného třeba vystoupení šermířů nebo ohňová show.

V neděli se v Kateřinicích u Příbora na Novojičínsku uskuteční 7. ročník Kateřinického trailu. I letos je pro závodníky připravena trať malebnou kateřinickou přírodou a to hned v 15 kategoriích. Běžecký závod je určen pro muže, ženy i děti všech věkových kategorií a pro všechny, kteří běhají pro radost, ale i pro překonání sebe sama.