Svět motorkářů

Která místa jsou pro motorkáře nejnebezpečnější?

Českolipsko, Berounsko i jižní Morava. To jsou místa, kde se nacházejí takzvané silnice smrti. Některým se tak říká kvůli častým nehodám motorkářů, kteří si tyto úseky silnic kvůli velkému počtu zatáček. Loni na českých silnicích zemřelo 86 motorkářů, to je podle policejních statistik meziroční nárůst o víc než 40 procent. 

Stojíme v Újezdu, přímo na oblíbené silnici motorkářů mezi Želízy a Českou Lípou. „Jezdí tu rychle jako blázni, pak se otočí a jedou zpátky. Jezdí i po zadních, šílené,“ popisuje místní obyvatelka, paní Šimonová.

Nebezpečná je ale pro motorkáře nejen rychlá jízda, ale třeba i štěrk na okraji vozovky. „Auto štěrk nevnímá, je těžké a navíc jezdí po čtyřech kolech. Pro motorkáře to ale může být poměrně nebezpečná situace,“ říká dopravní expert Roman Budský. „Motorkáři by měli s problémy počítat hlavně při průjezdu zatáčkou.“

Na která místa by si měli motorkáři dávat pozor? Podívejte se:

Motorkáři mají celou sezónu ještě před sebou, na silnicích i přesto od začátku roku téměř do konce března zemřeli už čtyři motorkáři. Nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost.

autoři: Luděk Hubáček , als
Spustit audio