Svět motorkářů

Jak připravit motorku na jaro? Poslechněte si rady zkušeného motorkáře

Předchozí díl
Následující díl

Zatímco auta můžou po silnicích jezdit celoročně, o motorkách se to říct nedá. Sezona motorek totiž začíná právě teď. Není to ale jen tak. Motorku je po zimním spánku potřeba na silnice pořádně připravit. Podívejte se, jak na to.

„Na motorce cítíte veškerý pohyb, vítr…“ popisuje Jirka z Lišova u Českých Budějovic, proč motorky tolik miluje.

On sám měl tu svou přes zimu schovanou ve stodole. Než na ni teď na jaře opět usedne, musí ji před první jízdou důkladně prohlédnout a připravit na první jízdu. 

Jak připravit motorku na jaro? Podívejte se:

Samotný Jirka už se své první jarní jízdy nemůže dočkat. „Kdykoliv jsem v zimě viděl, jak tu chudinka motorka stojí ve stodole, říkal jsem: ‚Neboj se, vyjedeme spolu, za chvíli to bude!‘“

A ta dlouho očekávaná chvíle přišla právě teď. Jirka konečně obléká motorkářský oblek – černý, protože jak s nadsázkou říká, černá prý zeštíhluje – a může vyrazit. 

„Při první jízdě po zimě každý motorkář jako by začínal znovu. Po zimní přestávce si na motorku musí zvyknout. Problém není ani tak ovládání motorky jako spíš ostatní účastníci silničního provozu, kteří samozřejmě s motorkou příliš nepočítají. Když si nandáte helmu, nevyndavejte si mozek.“

autoři: Luděk Hubáček , als
Spustit audio