Soutěž: Za 3 správné odpovědi vstupenky na Jatka78 v Praze

Jatka 78
Jatka 78

Pokud dnes 8. 3. odpovíte správně na všechny 3 otázky moderátora, máme pro vás sadu cen souvisejících s kulturou.

Máme pro Vás konkrétně vstupenky na novou inscenaci Cirku la Putyka s názvem Isole, která má premiéru příští týden 17. března (Vaše vstupenky jsou na 19. 3.). Isole je vlastně zvukový nový cirkus, tahle nová inscenace překračuje hranice mezi koncertem, divadlem a cirkusem. Tentokrát se do hlavní role totiž dostanou ti, kteří doprovází projekty souboru od samého počátku, ale obvykle stojí více v pozadí - hudebníci.

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

Ke vstupenkám Vám ještě přidáme sadu knížek, mezi kterými bude třeba dneska vycházející novinka, výjimečný román „Mapa kostí“ americké autorky Jane Yolen. Vypráví příběh polských dvojčat a jejich cesty přes lodžské ghetto až do koncentračního tábora. Je to román o síle citů a nezničitelném poutu sourozenců, které nakonec odolá i tomu nejhoršímu běsnění, co lidská civilizace kdy zažila.

Mezi knihami bude i novinka Vlastimila Vondrušky „Duch znojemských katakomb“, ve které oblíbený hrdina, královský prokurátor, středověký šlechtic Oldřich z Chlumu pátrá po zmizelém šlechtici v tajemných podzemních katakombách, kterými je Znojmo pod zemí doslova protkáno…

Světluška žurnál: Sportovní komentátoři Radiožurnálu přibližují fotbalové utkání nevidomým fanouškům

Nevidomí míří s reportérem Vojtou Kovalem na tribunu

Radiožurnál, Světluška a fotbalová Sparta testují komentování pro nevidomé. To má svá specifika. O těch se komentátoři mohli vůbec poprvé přesvědčit na utkání Sparta - Mladá Boleslav. Co nevidomí fanoušci oceňují nejvíc? A jaká je pro ně zkušenost být přímo na stadionu?

A co když se jednou spletete?

Pokud odpovíte pouze na 2 otázky správně, zašleme Vám dneska také vstupenky, ale úplně z jiné oblasti. Máme pro Vás 2 vstupenky na fotbal, na zítřejší, úplně vyprodaný zápas 1. ligy, kdy (na jaře neporažená) pražská Sparta přivítá na Letné plzeňskou Viktorii. Radiožurnál bude tenhle jarní šlágr, který se hraje od 17:30 hod., vysílat celý živě v přímém přenosu (v přímé reportáži).

Na sparťanském stadionu budou opět i nevidomí fanoušci, pro které budou další naši reportéři opět komentovat nejen to, co se děje na hřišti. Nevidomé zajímají i různé detaily typu „Co je napsané na transparentu fanouška na tribuně“ nebo „Z jaké vzdálenosti dal hráč gól hlavičkou?“ apod. Pro mnohé z nich jsou tyhle, námi a AC Sparta Praha zprostředkované návštěvy, prvními zkušenostmi být přímo na stadionu a být takto vtažen do děje.

Za pouze jednu správnou odpoveď cena útěchy

Pokud odpovíte správně jen na 1 otázku, neodejdete s prázdnou. Pošleme vám cenu útěchy jako dárek přímo od Radiožurnálu.

Spustit audio
autor: Petra Sklenářová

Související