Sociální thriller bratří Dardennů: drogy, okrajová společnost a také obrovská vůle změnit svůj život. S čím vším bojují Tori a Lokita?

Jedenáctiletý Tori a šestnáctiletá Lokita jsou západoafričtí přistěhovalci. Možná nejsou pokrevní sourozenci, ale položili by za druhého život. Žijí v azylovém domě, pracují v pizzerii a po večerech doručují drogy pro jejího majitele. „Bratři Dardennové točí snímky strhujícím způsobem – blízko postavám, často s ruční kamerou, v některých částech připomínají dokument,“ vysvětluje filmový kritik Pavel Sladký.

autoři: Hanka Shánělová , mga
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.