Sociální thriller bratří Dardennů: drogy, okrajová společnost a také obrovská vůle změnit svůj život. S čím vším bojují Tori a Lokita?

Jedenáctiletý Tori a šestnáctiletá Lokita jsou západoafričtí přistěhovalci. Možná nejsou pokrevní sourozenci, ale položili by za druhého život. Žijí v azylovém domě, pracují v pizzerii a po večerech doručují drogy pro jejího majitele. „Bratři Dardennové točí snímky strhujícím způsobem – blízko postavám, často s ruční kamerou, v některých částech připomínají dokument,“ vysvětluje filmový kritik Pavel Sladký.

autoři: Hanka Shánělová , mga
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...