Snad zákonodárci pochopili, kde je třeba mít dobře zaplacené lidi. Diskuze o finančním ohodnocení by mohly být jednodušší, doufá zdravotní sestra

25. březen 2021

Když je člověk unavený a necítí se dobře, vezme si pár dní volna. To zdravotníci neudělají a já si jich za to moc vážím, vzdává kolegům hold prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Lidem, kteří nerespektují nastavená opatření, bych ukázala covidovou jednotku a půjčila jim oblek, aby si v něm vyzkoušeli něco udělat, říká s nadsázkou. Požadavky na profesi jsou stále náročnější, sestry musí být vzdělané. Proč vznikl projekt Pomáháme sestřičkám?

autoři: Jan Pokorný ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.