Skikrosařka Kučerová: Zklamání z olympijského závodu ještě nepřebolelo
Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je skikrosařka Nikol Kučerová. Jak těžký byl pro českou reprezentantku přesun z Pekingu na Světový pohár do Ruska? Jak probíhalo rozhodnutí o nenastoupení ke startu v Sunny Valley? Ví, kde udělala při olympijském závodě největší chybu? Poslechněte si celý rozhovor!
Jaké vztahy mezi skikrosaři máte s ruskými závodníky? Jaká byla atmosféra po vypuknutí války a těsně před zrušenými závody?
Osobně se s nimi moc neznám, protože většina z nich neumí anglicky. My se maximálně pozdravíme, pogratulujeme si po závodě, ale tím naše konverzace končí. Ale dostala se ke mě třeba informace, že ještě ve čtvrtek večer ruští závodníci nevhodně vtipkovali ohledně zbraní a střílení. Podle jejich polského trenéra v pátek ráno již otočili, byli obezřetnější a spíše to bylo způsobeno tím, že neměli k dispozici správné informace.
Čtěte také
V olympijském závodě v Pekingu jsi zopakovala technickou chybu z kvalifikace i ve vyřazovací části. Byla to náhoda nebo záležitost mentální stránky?
Od té doby nad tím přemýšlím. To místo na trati tam bylo hrozně těžké. Buď se to dalo skákat anebo to prošlápnout. V kvalifikaci jsem byla rychlejší na části trati před tím a už jsem to nestihla projet ideálně. Divák si toho ani pořádně nevšimne, ale my když to pak analyzujeme, tak si to video musíme pouštět několikrát dokola a zpomaleně.
Kombinuješ studium se sportem. Co konkrétně studuješ a jak těžké je to skloubit?
Momentálně si dodělávám aprobaci, abych mohla učit. Mám vystudovanou historii, ale neučitelský obor, takže si dodělávám prakticky něco jako pedagogické minimum. Co se týče kombinace, tak je to značně individuální. Myslím si, že v současné době je to snažší, vzhledem k tomu, že je daleko více studijních materiálů dostupných na internetu. Skikros je sport časově náročný na cestování, ale zvládnout se to dá.
Související
-
Koncem března by se mohla postavit na svah, věří trenér Evy Samkové Marek Jelínek
„Cítím z ní, že se čtyři roky bude maximálně připravovat, aby na dalších olympijských hrách zase uspěla,“ nebojí se o motivaci Samkové její trenér.
-
Nemůžeme si stěžovat. Podmínky pro novináře jsou ideální, shodují se reportéři z olympijských her
„Posluchači se můžou těšit na všechno, co se týká českých sportovců. Je jich tady asi stovka, tak úplně všechny nedostihneme, ale budeme se snažit,“ říká Miroslav Bureš.
-
Trojité salto s pěti vruty? „Trvalo čtyři roky, než jsem ho natrénoval,“ vzpomíná Valenta
„Po Naganu jsem řekl trenérovi, že by se mi líbili to posunout o level výš. On se mě zeptal, co tím myslím a já mu řekl, že chci skákat pět vrutů,“ vzpomíná Aleš Valenta.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.