„Servírku z Mostu“ inspirovala bílá šalvěj. Dominika Býmová navrhuje vlastní ekologické oblečení

Dominika Býmová
Dominika Býmová

Pravděpodobně ji znáte ze seriálu Most!, kde si zahrála servírku Romanu. Dominika Býmová ale není jen herečka, ale i módní návrhářka. „Příroda je mi velmi blízká, a tak přišel nápad vytvořit módní značku jen z přírodních materiálů,“ vysvětluje v rozhovoru s Vladimírem Krocem, jak se zrodila její módní značka White Sage, inspirovaná „bílou šalvějí“. 

Pro své oblečení používá ryze přírodní materiály, například bavlnu nebo konopí. Striktně se přitom drží principu GOTS – což ve zkratce znamená, že je její oblečení nejen ekologické, ale i fair trade a vyráběné v souladu s principy svobody a bezpečnosti. „Momentálně připravuju podzimní kolekci, v plánu mám i pánskou nebo dětskou kolekci,“ odkrývá své plány.

Oblečení z dílny Dominiky Býmové poznáte na první pohled. Nejenže je vyrobené z přírodních materiálů, většinou ale je i čistě bílé. „Čím barevnější věci jsou, tím víc musí být chemicky upravené,“ vysvětluje. 

Místo Dáši přišla Romana

Herectví i navrhování módy toho podle ní mají mnoho společného. „Je to umělecká, kreativní práce. Základ je stejný. S módní značkou jsem ale sama za sebe,“ upozorňuje Dominika Býmová. 

Jednou z jejích nejznámějších rolí je postava servírky Romany v seriálu Most! Původně si ji přitom Česká televize pozvala na kamerové zkoušky na roli Dáši. „Pak jsme se domluvili, že role Dáši není konstitučně pro mě. A nabídli mi roli Romany,“ vzpomíná.

Už před Mostem jsem pracovala se stejnou vášní. Teď je to ale víc vidět.
Dominika Býmová

Při hraní téhle postavy musela zvládnout i explicitní sexuální scény. „Měla jsem vítr z rodičů. Jsou z menšího města, bála jsem se, co na to řekne okolí. Nechtěla jsem, aby se rodiče cítili nekomfortně. Ale reakce byla skvělá.“

Spustit audio

Související