Ruské jednotky se snaží soustředit síly pro novou vlnu útoků. Válka na Ukrajině, den sedmnáctý hodinu po hodině

Zpravodaj Martin Dorazín popisuje ruský raketový útok na Dnipro

Ruští vojáci ve svých útocích nepovolují, boje jsou naopak na mnoha místech ještě intenzivnější než v předchozích dnech. Z nově ostřelovaného východoukrajinského města Dnipro popisuje válku reportér Martin Dorazín.

Průmyslovou čtvrť Dnipra, v jejímž okolí se nenachází žádné vojenské objekty, zasáhly v pátek v šest hodin ráno tři ruské rakety či letecké bomby. Trosky zničených továren a obytných domů dokumentují záchranáři jako válečný zločin.

Čtěte také

„Ptám se jedno z těch záchranářů, který právě vylézá z trosek budovy, co to vlastně nese v ruce. Je to kus nějaké zbraně, kus rakety. On říká, že je to důkaz a že je shromažďují tady na jednom místě, aby je potom předložili například mezinárodnímu soudu pro válečné zločiny. Pak jsem přistoupil k tomu požářišti z jiné strany. Tady se otevírá zase jiný pohled, ještě hroznější. Hasiči stále hasí dohořívající trosky. Kolem se válejí kusy plechu,“ líčí reportér Martin Dorazín.

Útokem vyvolaná tlaková vlna vyrazila okna budov minimálně v okruhu půl kilometru a silně poškodila i vstupy do metra, kam se před hrozbou dalšího leteckého útoku ukryly desítky lidí.

Sledujte Speciál Českého rozhlasu hodinu po hodině.

autoři: Vladimír Kroc , jkh
Spustit audio