Rodiště, hrob a odpočinek
9. březen 2000
S Renatou Havranovou se podíváme do malé obce na slovensko-moravském pomezí, která si přivlastňuje označení rodiště T. G. Masaryka.
Náš varšavský zpravodaj Alexander Tolčinský představí město Hnězdno - místo, kde je pochován biskup Vojtěch z rodu Slavníkovců. Před tisíci lety k hrobu tohoto světce putoval římský císař, tuto neděli tam zamíří několik evropských státníků.
Provedeme Vás také řeckým letoviskem Nafpliem. A Zita Senková pak bude vyprávět, jak se s Bayernem Mnichov loučil slavný fotbalista Lothar Matheus.
Jako obvykle jeden z posluchačů, kteří nám napsali nebo poslali e-mail, od nás dostane dárek - suvenýr z cest našich reportérů.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zakázat kouření trvalo 60 let. Takže s klimatem začneme něco dělat kolem roku 2040, glosuje Kortus
-
O Filipínce je v Česku velký zájem. Zaměstnavatelé se ale bojí jejich předčasného odchodu ke konkurenci
-
Bývalý ministr Fedorov volá po volbách na Ukrajině. Země podle něj čelí krizi vládnutí a korupci
-
Alternativní cesty jsou dražší a zacpané zbožím, říká o omezeních v Hormuzu přepravce Knobloch