Rakovina prostaty se čím dál častěji objevuje u mladších mužů. Nestyďte se přijít na kontrolu, nabádá urolog

12. listopad 2020

Movember je velmi dobrá myšlenka, prevence mužů oproti ženám pokulhává, upozorňuje urolog Martin Lukeš. Samovyšetření prostaty si pacient těžko udělá. Muži se stydí a přicházejí pozdě. Pokud najdeme onemocnění včas, umíme najít efektivní řešení. Porucha erekce může být prvotní příznak závažnějšího onemocnění. Pohlavní styk nebo masturbace by měly být pravidelné jednou dvakrát týdně. Přesto plodnost mužů klesá, nastavujeme nové hodnoty pro spermiogramy.

Na internetu je podle urologa Martina Lukeše spousta zavádějících, špatných nebo nepropojených informací. S kolegy proto napsal knihu Genitál pro muže kapitál, kde shrnuje základní potřebné informace o mužském zdraví.

autoři: Lucie Výborná ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.