Radost je o to větší, že se nám to povedlo oběma, shodují se zlatí olympionici Prskavec s Krpálkem
Vodní slalomář Jiří Prskavec a judista Lukáš Krpálek v pátek pár hodin po sobě získali na olympiádě v Tokiu zlaté medaile. A oba také v exkluzivním rozhovoru s moderátorkou Lucií Výbornou po linkách z Tokia popisují, jak jejich cesta za zlatem v ten den vypadala a jak vzniklo jejich přátelství.
Čtěte také
Seznámili se na olympiádě v Riu de Janeiru, Jiřímu Prskavcovi se tam podařilo vybojovat medaili a druhý den se jel podívat na judistu Lukáše Krpálka. „Pak jsme strávili spolu spoustu času na různých akcích jak na olympiádě, tak v Česku. A tím se zrodilo přátelství,“ popisuje vodní slalomář.
Ale zpět do Tokia. Lukáš Krpálek měl odehrané dva zápasy, a tak mohl sledoval Jiřího Prskavce v titulkách na internetu.
„Bylo to zajímavé vidět finále jinak než v televizi, když jsem četl, že vyhrál zlato, tak jsem měl radost. Nesmírně mě to nakoplo, abych to dotáhl i já do zlatého cíle,“ přiznává Lukáš Krpálek.
„Bude to náš den“
Jiří Prskavec Lukášovo finále neviděl – dostal špatnou informaci a když čekal na dopingu, tak myslel, že má ještě hodinu času.
Čtěte také
„Najednou mi pípla esemeska – tak ten Lukáš to dal taky. Těšil jsem se, že budu fandit, a najednou už bylo po všem,“ usmívá se.
Den před finálovým dnem si řekli, že to bude jejich den. „Jsem nesmírně rád, že jsme si to mohli takhle společně vychutnat. Ta radost je o to větší, že se nám to povedlo oběma,“ říká Prskavec.
Co všechno oba medailisty kromě sportu spojuje? Co je jejich motivací? A čeho si jeden na druhém cení? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Poslechněte si rozhovor s vítězi olympijské střelby Jiřím Liptákem a Davidem Kosteleckým
Češi si v Tokiu podmanili soutěž v trapu. Po dramatickém rozstřelu získal Lipták první olympijské zlato v kariéře, Kostelecký přidal stříbrnou medaili ke zlaté z Pekingu.
-
Olympijský rok zlatého judisty z Tokia Lukáše Krpálka
Olympijský rok, to mělo být synonymum roku 2020. Pandemie koronaviru ale vše změnila. Sportovci museli ladění formy o rok posunout.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?