Příjem z brigád může ovlivnit výši příspěvku na živobytí, upozorňuje mluvčí Úřadu práce
Letní prázdniny znamenají pro řadu studentů i možnost, jak si přivydělat na brigádách. Přivýdělků ale často využívají třeba i senioři nebo matky samoživitelky, aby trochu přilepšili domácím rozpočtům. „Zaměstnavatelé nabízejí brigádnická místa pro pomocné síly v pohostinství, gastronomii, obchodě, ve výrobě, uklízeče, číšníky, servírky, ale v některých regionech se objevují i pozice i ve strojírenství,“ říká mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.
Související
-
Respirátory hlavně k lékaři. Neexistuje důvod pro další opatření, říká Válek k letní vlně covidu
Bude ministerstvo zdravotnictví reagovat na rostoucí počet nakažených covidem? Čekají nás opět povinné covidové testy a nošení respirátorů?
-
Předsednictví poháněné jen entuziasmem – podaří se nadšence udržet ve službách státu?
V Litomyšli v pátek odstartovalo české předsednictví v Radě EU a Bruselské chlebíčky byly u toho. Dokáže Česká republika zúročit příležitost, kterou jí předsednictví dává?
-
Stát na podporu občanů má, na DPH a dividendách vybere až 120 miliard, tvrdí Daniel Prokop
Žádání o příspěvek na bydlení by se mohlo od července výrazně zjednodušit. „Zvážil bych zvýšení, valorizaci podpor,“ uvažuje o dalším postupu státní pomoci Daniel Prokop.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.