Povinné očkování zdravotníků? V sociálních službách není proočkovanost pro případ další vlny dostatečná, varuje odborářka

19. červenec 2021

Itálie, Francie, Řecko a nejspíš i Maďarsko jdou cestou povinného očkování proti covidu-19 pro zdravotníky. Česko se ale k takovému kroku podle ministra zdravotnictví nechystá, očkování by totiž mohlo způsobit hromadné odcházení lidí ze zdravotnictví. Takový názor ale nesdílí předsedkyně odborových svazů zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková. „V sociálních službách je proočkovanost nižší, pohybuje se na úrovni 60 procent, což je pro případ další vlny málo,“ říká.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.