Postavičky Malé Strany nezmizely, jen nejsou tolik vidět, říká autor Pražských příběhů
„Domy na Malé Straně jsou mnohokrát dopodrobna popsané kunsthistorky, ale to, co se v nich dělo, zaznamenáno není,“ upozorňuje novinář a autor knižní série Pražské příběhy Dan Hrubý. Moderátorku Lucii Výbornou vzal například na Kampu do ateliéru malířky Jírové nebo do Werichovy vily. „Autentický život na Malé Straně pokračuje, žijí tady zajímaví lidé a umělci,“ říká. V 19. století se v této čtvrti žilo především na ulici, zato dnes se lidé z hospod podle něj spíše vytrácejí.
Související
-
Tyrš uvažoval nadčasově. Usilujeme o mravní a duchovní ideály, říká velitel Sokolské stráže
Už dva roky je 8. říjen památným dnem České republiky. Připomíná tragédii z historie Sokolů. Velitel Sokolské stráže Marek Manda vysvětluje, co pro něj Sokol znamená dnes.
-
Praha by mohla být jako Silicon Valley, říká propagátorka umělé inteligence. Co u nás brzdí inovace?
V České republice jsou lidé, kteří mají v oblasti vývoje umělé inteligence obrovský talent. Problém ale je, že jejich síly jsou roztříštěné, tvrdí Sara Boutall z Prg.ai.
-
V Praze najdeme mokřady, slumy i Beverly Hills, říká zakladatel projektu Praha Neznámá
Praha má celkem 112 čtvrtí a ve všech najdete něco jedinečného, tvrdí zakladatel projektu Praha Neznámá Petr Ryska. Ve Večerním Radiožurnálu si povídal se Zuzanou Burešovou
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.